Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Banu Avar, Bandırma’da
Banu Avar, Bandırma’da
...
12-03-2018 10:50
GÜNDEM
0 Yorum
280 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, gazeteci, araştırmacı, yazar Banu Avar, Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde söyleşi ve imza gününde Bandırmalılar ile buluştu.

Banu Avar "Dünya Düzeni ve Kadın" konusu üzerine gerçekleştirdiği söyleşide hayranlarının sorularını yanıtladı. Söyleşi sonunda Belediye Başkanı Dursun Mirza, Banu Avar'a güzel söyleşisi ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.

Avar “Etnik, Dinsel ve Cinsel Bölücülüğe Hayır”

 Avar “Dünya Kadınlar Günü, ilan eden Birleşmiş Milletler. Yani Vietnam’da, Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da yüz binlerce kadının katledilmesine, sessiz kalan yapı… ABD güdümündeki bu yapı, Dünya Kadınlar Günü’nü, 1857’de bir fabrikada yanarak ölen Amerikalı işçi kadınların anısından çalmıştı. 1945’de Dünya ABD hegemonyasına girerken, emekçi kadınlara armağan edilen o ‘gün’ün de içini boşaltmış, sınıfsal içeriğini atmış, kendi kullanımına göre tasarlamıştı..

Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da Suriye’de Afrika’nın her yerinde yapılan zulmün ilk hedefi kadınlardı.. Birleşmiş Milletler onları hiç hatırlamazdı… Hangi ülke hedefse o ülkenin kadınlarına ağıt yakar, sonra aralarından işine gelenleri ayıklar, örgütler kurdurur, fon verir, kullanırdı…

Her ülkenin elitten seçkin kadınları emperyal sistemi savunacak şekilde masonik cemiyetlerde toplar, cemaatlere sokar, ‘sistemin adamı’ yapardı.. Onlar efendilerinin sözlerini tekrarlarlardı… Onları iş dünyasının başına geçirir, gazete yönetimlerine koyar, istihbarat örgütlerinde kullanır, ekranlardan havlatırdı! Geride kalanlar mı? Zindanlarda çürür, çocukları besinsizlikten ölür, işlerinden atılırlardı..

Elitin kadınları, sistemle barışık oldukları sürece, idareci mevkilere gelir, IMF’yi yönetir, siyasi mekanizmanın en üstlerine geçerler, hedef ülkelere savaş açarlardı! Küresel çete kadın adam tanımazdı.. O işine bakardı. Onlar küresel bankerlerin maşaları, android memurlardı. Siyasi ve ekonomik gücü olan kadınlar, aynı güce sahip adamlarla kol kola girip, yoksul ve aç, ölümle burun buruna yaşayan kadın ve adamları korkunç bir sarmalın içine atarlardı.

Orman kanunu içinde yaşam mücadelesi veren ve giderek aklını kaybeden o insanlar birbirini yemeye başlayınca, birbirlerini öldürmeye yok etmeye başlayınca  ‘kadınları koruma’ dernekleri kurarlar, sempozyumlarda korudukları kadınlar hakkında ‘vahşi erkek doğasından’ konuşurlardı. Bu sistem için idealdi. Önemli olan ‘sistem’in zulmünün görünmez olması, aşağıdakilerin birbirini kırmasıydı!

Feminist bir hareket, sınıfsal bir direnişi engellerdi.. Onlar için toplum etnik ve dini temelde bölünürken, kadınla erkeğin omuz omuza yürümesindense, düşman kamplara ayrılması muteberdi!  Hedef toplumlar sadece etnik ve dini bazda değil Cinsel olarak da bölünmeliydi!

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kadın komisyonunun günlerdir yayınladığı ‘davetler’ içimi acıttı..  Vatan ateşle imtihanda! Dört bir yanımız  kavruluyor.. Ve Cemiyet kadınlarımızı ‘Feminist gece yürüyüşüne’ davet ediyor!  ‘Düşman’ Kamp erkeklere karşı paneller düzenliyor. Batı istihbaratının babalarından fon, hibe vs alanlar etnik dinsel ve cinsel bölücülükte öncülük yapmaya mecburdurlar. Toplumu her alanda bölme ve kırma operasyonunda görev almayanlara mama yoktur. Ama unuttukları bir şey var. Bu topraklar Batının aksine komutan kadınların yaşadığı topraklardır. Tomrislerin yaşadığı topraklardır. Devlet yöneten kadınların tarihe ad yazdırdığı topraklardır. Bacıyan-ı Rum (Anadolu bacıları) örgütlerinin var olduğu topraklardır.   Batıda cadı avları yapılırken kadın, DedeKorkut hikâyelerinde kutsal varlıktır. Bu vatan Kara Fatma, Nezahat Onbaşı, Kılavuz Hatice, Tayyar Rahime, Şerife bacı,  Gördesli Makbulelerin erkeklerinin yanında bazen onların önünde savaşarak kurdukları vatandır” dedi. Serhat Barış

 

Etiketler :
Banu Avar - Bandırma’da -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net