Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Türk Eğitim-Sen, Kahvaltıda Buluştu
Türk Eğitim-Sen, Kahvaltıda Buluştu
...
12-03-2018 10:52
GÜNDEM
0 Yorum
248 Okunma
Haberi Yazdır

Türk Eğitim-Sen Bandırma Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Bandırmalı bayan öğretmenlerle bir araya geldi.

Bandırma Öğretmen Evi’nde düzenlenen kahvaltıya, Balıkesir Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Baki, Türk Eğitim- Sen Bandırma Temsilcisi bayan üyeler, ilçe kadın kurulu,  İl kadın kurulu katıldı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelen Türk Eğitim- Sen, aynı zamanda birlik, beraberlik ve dayanışma örneği sergilediler.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştiren Türk Eğitim-Sen Bandırma Temsilcisi Mehmet Çalışkan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bayan üyelerine kahvaltı tertiplediklerini belirtti. Çalışkan “ Kadınlarımızın mücadelelerinin sembolü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Her kadın bir çiçektir. Böyle bir günde benim gibi bir böceği dinlediğiniz için öncelikle hepinize teşekkür ederim. Keşke kadınlarımızın değerini bir gün değil her gün anlayabilsek. Hele ki Türk tarihine yön veren kadınların varlığı milletimiz için gurur kaynağıdır. Türk kadını cepheye mermi taşımış, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için düşmanla korkusuzca savaşmış, vatan topraklarının müdafaasında büyük emeği geçmiştir. Bağımsızlık mücadelesinin kutlu birer neferi olan kadınlarımız nice kahramanlık destanına adını yazdırmıştır. Türk kadını ülkemizin kalkınmasına, çağdaş uygarlıklar düzeyine erişmesine, modernleşmesine de ulvi katkılar sunmaktadır. Ulu Önder Atatürk’ün  “İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin. Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?” sözlerinin anlamını iyi okuyabilmek çok önemlidir. Zira zincire vurulan, eğitimsiz bırakılan, çalışma hayatından uzaklaştırılan, cinayete kurban giden, istismar edilen, şiddete uğrayan, baskı ve ötekileştirmeyi tüm hücrelerine kadar hisseden kadınlar toplumun kanayan yarasıdır. Toplumda müstesna bir yeri olması, erkeklerle aynı kulvarda yürümesi gereken kadınlarımızın ne yazık ki hak ve özgürlüklerine kelepçe vurulmaya çalışılmakta, kadınlar ayrımcılığa tabi tutulmakta, iş hayatında, sivil toplum kuruluşlarında, siyasette hak ettiği konumda olamamaktadır.

Türk Eğitim-Sen olarak başta vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimizin anneleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; kadınların baş tacı edildiği, toplumsal statülerinin yükseltildiği, karar mekanizmalarına dahil edildiği, şiddet kurbanı kadınların değil, kadınların başarılarının konuşulduğu bir Türkiye görmeyi arzu ediyoruz” dedi. /Ahmet Türkmen-Serhat Barış

Etiketler :
Türk Eğitim-Sen - Kahvaltıda Buluştu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net