Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > BANGİAD 7’nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
BANGİAD 7’nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
...
13-03-2018 10:34
GÜNDEM
0 Yorum
694 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği 7’inci kuruluş Yılını Üyeleri İle Gerçekleştirdiği Balo İle Taçlandırdı.

Grand Asya Otel’de yapılan BANGİAD 7’inci Kuruluş Yıl Dönümü  Balosu’na Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Abdulkadir Akboz, Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik, Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu Aydın Buğra İlter, Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Cengiz Köseleciler, Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği Başkanı İsmail Çoban ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği Başkanı İsmail Çoban yaptı. Bagiad’ın sadece iş adamları derneği sıfatıyla kurulan bir dernek olmadığının altını çizen Çoban, “Aramızdaki ticareti kuvvetlendirmek ve bölgeye yaymak ülkemize daha fazla katma değer sağlamaktan ziyade gençlerimize, çocuklarımıza ve kadınlarımıza yönelik sosyal sorumluk projelerine destek vermek amacıyla kurulan bir sivil toplum kuruluşuyuz” şeklinde konuştu.

Çoban’ın ardından kürsüye çıkan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ise konuşmasında, Türkonfed ’in bünyesinde 230 dernek,25 bölgesel federasyonu bulundurduğunu üyeleri tarafından yılda 75 milyar dolarlık bir ihracatın yapıldığını söyledi. Kadooğlu “Dünyada haritaların yeniden çizilmeyen başlandığı bir dönemi yaşıyoruz. Özellikle ülkemizin bulunduğu bu coğrafyada ateş çemberinden bir bölgedeyiz. Ülkemiz ciddi anlamda bir baskı ve tehlikeyle karşı karşıyadır. Bu sürecin el birliğiyle aşacağımızı düşünüyorum. Son 1.5 yıldan beri bu ülkenin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi” dedi. İş dünyası olarak bürokraside beklentilerini açıklayan Kodooğlu konuşmasına şu sözlerle devam ederek “Darbe olayından sonra ülkenin hukuk meselesinde ciddi problemlerimiz var. Ülkede bir araştırma yapsanız ülkenin yüzde 80’ni hukuka güven olmadığını söyleyecektir. Bunda FETÖ’nün tasfiye dilmesiyle birlikte tecrübesi az olan insanların göreve gelmesinin etkisi var. Buda bir süreç ama bundan eminiz ki demokrasinin olmadığı yerde hukukta olmaz, kalkınmada olmaz büyümü de olmaz. Ülkeye kaliteli demokrasinin gelmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Gecede ayrıca yaş haddinden dolayı onursal üyeliğe yükselen 3 üyeye plaketleri verildi. Plaketlerin verilmesinin ardından gece canlı müzik ve eğlence ile devam etti./Esra Güven-Umut Sunci

Etiketler :
BANGİAD 7’nci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net