Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Eğitim Ve Spor El Ele
Eğitim Ve Spor El Ele
...
29-03-2018 11:41
SPOR
0 Yorum
302 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, kaymakamlar ile bir araya gelerek, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi ve Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Balıkesir Öğretmenevinde "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi ile Sporda Yetenek 10'la Gelecek" Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcıları İsmail Demirhan ve Mehmet Suphi Olcay, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balya Kaymakamı Fatih Topuz, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Gömeç Kaymakamı Önder Coşğun, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Savaştepe Kaymakamı Fikret Zaman, Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Bilal Gölen katıldı.

Toplantıda; İlçe Kaymakamlarının "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) "Projesi ile "Sporda Yetenek 10'la Gelecek"  Projesi hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.

Sporla Eğitimi Birleştirdik

Eğitim faaliyetlerini çok önemsediklerini belirten Vali Yazıcı, devletimizin bütün imkânlarının eğitim için seferber edildiğini ifade ederek, sporla eğitimi birleştireceklerini belirtti.

Akademik Eğitimi Değerler Eğitimi İle Taçlandırmalıyız

Akademik eğitimin değerler eğitimi ile taçlandırılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Eğer bir ülkede geleceği görmek istiyorsanız o ülkenin çocuklarına bakmanız yeterli. Yeni nesiller için eğitim ve öğretimin önemini kuşkusuz hepimiz çok iyi biliyoruz. Hedefimiz gençlerin uygun bir spor dalıyla ilgilenmeleri ve spor kültürü edinmeleri. Sporun eğitimle birlikte yürütülmesi bizim en büyük isteğimiz."dedi.

Daha İyi Eğitim İçin Yüksek Seviyeye Çıkmalıyız

Eğitimden taviz verilemeyeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Balıkesir olarak eğitimde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz. Bunun için yoğun gayret sarf ediyoruz. Hedefimiz nedir? Bu konuda eğitim kalitesini artırıp daha iyi eğitim için yüksek seviyeye çıkmalıyız. " dedi.

Hep Birlikte Yürümeye Devam Edeceğiz

Balıkesir'de eğitimde hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesi için eğitimcilere önemli görevlerin düştüğünün altını çizen Vali Yazıcı, "Eğitim alanında hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalar sonucunda önemli bir aşama kaydederek,  iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Gelecekte çocuklarımızı iyi yetiştirebilirsek, onları erdemli birer birey yapabilirsek yarının Türkiye'sini bu gençlerimiz oluşturacaktır. Biz bu işi sahiplendik. Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu projeye inanmak gerekiyor. Bu proje geleceğe hazırlıktır. "dedi.

Eğitime Çok Önem Veriyoruz

Konuşmasında çok önemli ve kutsal bir görevin yerine getirildiğini ifade eden Vali Yazıcı, "BENGİ Projesi kapsamında birçok faaliyet yaptık ama bununla yetinmemeliyiz. Eğitime çok önem veriyoruz. Tüm bu çalışmalar neticesinde çok olumlu geri dönüşler aldık. Yapılacak çalışmaların daha kurumsal, daha nitelikli, daha artmış olması gerekiyor. Temas edemediğimiz bir öğrenci, bir veli, bir sivil toplum kuruluşu kalmayana kadar gayretli şekilde çalışmalıyız."dedi.

Bu Ülkeyi Çocuklarımıza Teslim Edeceğiz

Spor yapmaya imkân bulamayan çocukları sporla buluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet. Çocuklarımız hayata iyi bir başlangıç yapsın istiyorsak hepimiz elimizi taşın altına koymalı, çocuklarımızın geleceği için ortak çaba ve işbirliğini güçlendirerek sürdürmeliyiz. Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Buradaki her yönetici de bundan sorumlu.  Bu ülkeyi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Hep beraber özellikle spor yapma imkânı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptırıyoruz."dedi.

Küçük Katkılarla Binlerce Çocuğa Ulaşacağız

"Sporda yetenek 10'la Gelecek" Projesinin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Vali Yazıcı, "Beden eğitimi öğretmenlerimizle, gençlik spordaki antrenörlerimizle, spor hocalarımızla, BESYO'nun vereceği katkılarla hep birlikte çocukların spor yapmasına gayret edeceğiz. İşimiz çok. İşiniz çok. İlgili arkadaşlar katkılarını eksik etmesinler. Vereceğiniz çok küçük katkılarla binlerce çocuğa ulaşmış olacağız. Binlerce insana Balıkesir'imizin geleceğine çok büyük katkı sunmuş olacağız. Bundan şehrimizi mahrum etmeyelim. El birliğiyle küçük katkılarla büyük işler başarabileceğimizi herkese gösterelim. Bu güçlü bağların ve iş birliğinin bizi mutlu edecek tek sonucu, çocuklarımızın ve gençlerimizin ülkelerine ve insanlığa faydalı olacak nitelikte donanmış olarak toplumdaki yerlerini almış olmalarıdır. Bu güne kadar gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde emeği gecen tüm kurumlara, kuruluşlara, belediyelere, eğitim ile ilgili tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın artarak devamını temenni ediyorum." dedi.

Etiketler :
Eğitim Ve Spor El Ele -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net