Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Instagram Mesajlaşma İçin Özel Bir Uygulama Geliştirdi: Direct!
Instagram Mesajlaşma İçin Özel Bir Uygulama Geliştirdi: Direct!
...
02-04-2018 11:28
TEKNOLOJİ
0 Yorum
276 Okunma
Haberi Yazdır

Snapchat gibi direkt kamera ile açılan Instagram’ın harici mesajlaşma uygulaması 6 ülkede pilot olarak yayınlandı. Türkiye, Şili, İsrail, İtalya, Portekiz ve Uruguay’da App Store ve Google Play Store’dan indirilebiliyor. Uygulamayı yüklediğinizde, gelen kutusu sekmesi Instagram uygulamasından kayboluyor ve yalnızca Direct uygulamasından gelen ve gönderdiğiniz mesajlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Bir uygulamada hem Instagram gönderilerine göz atıp hem de mesajlaşma yapabiliyorken, bunlar için artık iki uygulamaya birden ihtiyacımız olacak. Bu kullanıcılara Facebook’u hatırlattı. Facebook mesajlaşma için Messenger uygulamasını getirmiş, İlk aşamada zorunlu kılınmayan uygulama daha mesajlaşabilmek için indirilmesi zorunlu kılınmıştı.
Büyük tepkiyle karşılanan uygulamanın bu 3 yıllık sürecin sonunda ise kullanıcı sayısının 500 milyonu aştığı görülmüştüInstagram’ın orijinal uygulaması içinden yapılan Direct yönlendirmesi de uygulamanın bu yönde gelişeceğini gösteriyor.

Direct Nasıl Kullanılacak? Direct Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram Direct kamerası üzerinden geçici bir fotoğraf veya video paylaştığınızda, mesajı alanların görüntüleme şekline siz karar verebiliyorsunuz.Mesajınızı alan kişilere ise 3 seçenek sunulacak. Bu seçenekler şunlar; Kullanıcı geçici fotoğraf veya videoyu sadece bir kere görüntüleyebilir, geçici olarak cevap verebilir ya da sohbet penceresinde kalıcı bir küçük resim olarak görebilir.Mesajlar ilk kez görüntüledikten hemen sonra cevaplanabiliyor. Eğer mesajı görüntüledikten sonra başka bir ekrana geçer ya da uygulamayı kapatırsanız cevap verme hakkınızı kaybediyorsunuz.Mesajı gönderen kişi ise mesajı cevapladığınızda bunu görebiliyor. Instagram konu hakkında tüm bu güncellemeler insanların arkadaşlarıyla Direct’te paylaştıkları gönderiler üzerinde daha fazla söz sahibi olmaları için tasarlandığını açıklandı.Instagram’ın Direct uygulaması işletmelerin müşteri hizmetleri kontrolünü sağlarken, özel mesajlaşma trafiğini de yönetmek için kimi kullanıcılara avantaj sağlayacak.

Etiketler :
Instagram Mesajlaşma İçin Özel Bir Uygulama Geliştirdi: Direct! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net