Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Türk Basketbolu Masaya Yatırıldı
Türk Basketbolu Masaya Yatırıldı
...
09-04-2018 11:59
SPOR
0 Yorum
278 Okunma
Haberi Yazdır

Cumartesi günü, Cumhuriyet Meydanı’nda Steakhouse Coffee’de BANVİT Basketbol Kulübü yöneticileri ile basın mensupları kahvaltıda bir araya gelerek Türk Basketbolunun gelişimi ve ilerlemesi konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Tahincioğlu Süper Basketbol Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Resul Kerse, BANVİT Basketbol Takımı Genel Menajeri Turgay Zeytingöz Bandırma´da düzenlenen basın toplantısında Türk Basketbolunu, dolayısıyla BANVİT Basketbol Takımını masaya yatırdılar.

“ Federasyon Başkanımız Devamlı İstişare Halinde”

BANVİT´i satın alan Brezilyalı şirketin basketbol takımına desteğini 2 yıl devam ettirmek için karar aldığının hatırlatılması ve gelecekte BANVİT Basketbol Takımı´nın kapanma tehlikesi yaşayabileceğinin sorulması üzerine, Tahincioğlu Süper Basketbol Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, federasyon olarak Banvit´in yanında olduklarını açıkladı. Şenbayrak  açıklamasında“Brezilyalı bir firmanın BANVİT şirketini satın alması, hangi şartlarda aldığı ve kulübe ne kadar destek vereceği konusunda bütün ayrıntılara hâkimiz. Çok değerli BANVİT başkanımız ve yöneticilerimiz var. Onlarla Federasyon Başkanımız devamlı istişare halinde. Biz sizlerle beraber olumsuz bir şey yaşanmaması adına kamuoyu oluşturmayı da amaçlıyoruz. Olumsuz bir yaklaşım olursa Basketbol Federasyonu bütün gücüyle BANVİT´in arkasında yer alacaktır bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Basketbola bu kadar hizmet etmiş bir kulübün arkasında durmak Basketbol Federasyonunun önemli bir vazifesidir.”dedi.

“BANVİT Bizim Yüz Akımız”

BANVİT´in Türk Basketbolu konusunda örnek bir kulüp olduğunu söyleyen  Samer Şenbayrak, “Basketbol adına yatırım yapmak isteyen müessesler geliyor.´ne yapmalıyız?´ diye soru soruyorlar ben de diyorum ki; ‘bana sormayın, burada bir BANVİT Basketbol Kulübü var. Bir basketbol kulübünün nasıl yoktan var edildiğinin çok güzel bir örneği. Artık yatırım yapmak isteyen kulüpler, şehirler BANVİT´in izlediği yolu kendilerine düstur ediniyor, kendilerine yol haritası belirlemeye çalışıyorlar. Burada BANVİT patronlarının da bunu bilerek o şekilde davranması gerektiğini düşünüyorum. Ben inanıyorum ki bu kadar emek verilmişken, maddiyatı bir kenara bırakarak en azından manevi duyguları da göz önünde bulundurarak Bandırma halkına, çocuklarımıza BANVİT´in sağladığı olanakları görüp ona göre hareket edeceklerdir. Olumsuz bir şey olacağını düşünmüyorum, olsa bile Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Federasyon Başkanı sonuna kadar bunun mücadelesini veririz.”açıklamasında bulundu.

“Ligimizdeki Rekabet Başka Hiçbir Ligde Yok”

SamerTahincioğlu “Basketbol Ligi ile Avrupa liglerini kalite açısında nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine “ Ben kendi ligimi övmek istemiyorum ama bütün Avrupa bunu konuşuyor. Biraz İspanya ligini ön plana çıkarmak istiyorlar ama bizim ligimizdeki rekabet hiçbir ligde yok diyebilirim. Bizim ligimizde şampiyonluk ve kümede kalma mücadeleleri son haftalara kadar sürüyor. Her maç kendi efsanesini yaratıyor” dedi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Türk Basketbolu Masaya Yatırıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net