Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ahşap Yakma Kursu Öğrencileri 3. Sergisini Açtı
Ahşap Yakma Kursu Öğrencileri 3. Sergisini Açtı
...
16-04-2018 11:58
GÜNDEM
0 Yorum
333 Okunma
Haberi Yazdır

Ahşap Yakma Kursu öğrencilerine ait eserlerden oluşan “İzin Değeri” sergisi açıldı.

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Bandırma Belediyesi Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezi Özlem Şengönül Ahşap Yakma Kursu Öğrencilerine ait eserlerden oluşan “İzin Değeri” sergisi Barış Manço Kültür Merkezi Melih Çınar Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu. Yoğun ilginin olduğu açılışta Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen ve Belediye Meclis Üyesi Nejat Nart Ünver kursiyerlere plaketlerini verdi. Sergi 13 - 22 Nisan tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Ahşabın Kokusunu Tattığımız Zaman O Artık Sizin İçin Aşka Dönüşüyor

Ahşap yakma kursu öğrencilerinin hazırlamış olduğu sergiye gelip bizleri onurlandırdınız için çok teşekkür ederim. “İzlerin Değeri” dedik sergimiz adına, çünkü biz burada yapmış olduğumuz tablolara tek tek bıraktığımız ufacık bir izin ne kadar değerli olduğunu anladık ve sabırla neleri başarabileceğimizi gördük. Öğrencilerimizin çoğu boş vakitlerini değerlendirmek için bir araya geldiler, ama ayrıca çalışan arkadaşlarımızla olan grubumuzdaki arkadaşlarımızı da hep takdir etmişimdir.  Ahşabın kokusunu tattığımız zaman o artık sizin için aşka dönüşüyor. Hele ki bu aşk sıcak ortamda dostlukla, arkadaşlıkla birleşince daha da güzelleşiyor. İzlerin değeri ama sadece ateşin ahşapta bıraktığı iz değil, sohbetin bir sözün, sıcak çayların gönlümüze bıraktığı izdir acısıyla tatlısıyla. Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya ve bize sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkmen “Kültür Ve Sanatın Olduğu Yerde Fesatlık Olmaz”

Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, “Bandırma, aydınlığı yaşayan bir şehir. O yüzden kültür ve sanata verilen değer farklı oluyor. Bizler de bu yapıyı bildiğimizden dolayı Bandırma Belediyesi, yöneticileri olarak her türlü katkıyı sunuyoruz. Bu etkinliğimizde bunlardan bir tanesidir. Geçen yıl 2017 yılında her hafta bir açılış yaptık, etkinlikler yaptık festival etkinlikleri haricinde yaptığımız etkinliklerde mevcut. İlk günden bu kursa katılanların yanı sıra 2017 Eylül ayında da katılan kursiyerlerimizin biraz sonra tablolarını göreceğiz. Sanat bambaşka bir şey, kültür ve sanatın olduğu yerde fesatlık olmaz, kötülük olmaz. O yüzden kültür ve sanatçıya sahip çıkan idareler, yönetimler, ayakta durmaya devam eder. Kültürlü toplumlar bir şeyler verebilir, Biz de bu düşüncelerle elimizden geldiğince kültür ve sanata değer veriyoruz. Serhat Barış

Etiketler :
Ahşap Yakma Kursu Öğrencileri 3. Sergisini Açtı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net