Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kafaoğlu’dan Balıkhaneye Sürpriz Ziyaret
Kafaoğlu’dan Balıkhaneye Sürpriz Ziyaret
...
15-05-2018 11:16
GÜNDEM
0 Yorum
231 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma Balık Hali’nde balıkçı esnafıyla bir araya geldi. Kafaoğlu, balıkçı esnafının sorunlarını ve isteklerini birebir dinleyerek gereken her türlü çalışmanın yapılacağını söyledi.

Mevcut balık halinin ihtiyaca cevap vermediğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai  Kafaoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak 2019 yılında ilçeye yeni balık hali kazandırılması konusundaki çalışmalara start vereceklerini söyledi. Yeni balık halinin ilçe merkezinden uzak bir yere yapılırken perakende balık satış yerlerinin vatandaşın kolaylıkla ulaşabileceği alanlara yapılması gerektiğini söyleyen Kafaoğlu, bu konuyla ilgili yer arayışlarının devam ettiğini açıkladı. Balıkçı esnafı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek isminin yer aldığı bordo beyazlı atkı ve forma hediye etti.

Bandırma Balıkhanesi Livatya bölgesine taşınacağı söz konusu bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

“ Bandırma toptancı balık haline bir ihtiyaç olduğu mutlaka biliniyor. Burada perakende satış yerleri de var, çok daha modern imkânlar da. Bir toptan balık haline ihtiyaç var. Bu konu üzerinde bir çalışma var ama yeterli gelmiyor. Mutlaka Bandırma'ya uygun ve gelecek yüzyıllara hitap edecek toptancı balık halinin Bandırma’ya yakışacağını düşünüyorum. Malum, gemilerin limana yanaşmasında da büyük sıkıntılar yaşandığı söylenmektedir. Bandırmamızın toptancı balık haline ve perakende satış yerine ciddi anlamda ihtiyacı vardır. Henüz alınmış bir karar yok, arkadaşlarımız plan noktasında bir takım çalışmaları olduğunu ifade ediyor. Toptancı balık hali yönetmeliği var, seçilecek mekanda büyüklükler mutlaka ona uygun olması gerekiyor. Bahsettiğiniz yer ile ilgili bir çalışma var ama bir takım eksikliklerin olduğunu ifade ettiler. Verilmiş bir kararımız yok, arkadaşlarımız burada işlerine devam edecektir. Kimseyi rahatsız etmeyeceğiz hem de tedirgin etmeyeceğiz. Önemli olan yerel yöneticilerin vatandaşı tedirgin eden, huzursuz eden bir uygulama içerisinde olmaması gerekiyor. Esnafımıza da daha güzel daha iyi mekânlar mutlaka kazandırmamız lazım. Bunları da karşılıklı konuşarak o şehrin, o yerleşim yerinin ihtiyaçlarına cevap veren bir tesis mutlaka kazandırmamız gerekiyor. Yıllar önce yapılmış günümüz ihtiyaçlarına cevap vermeyen bir nitelik var. Bu noktada da hem hijyen şartlarıyla hem de günümüz şartlarına uygun modern mekanlara ihtiyaç var.

“Av yasağında kira alınmasın”

Kafaoğlu, balıkçı esnafının 4 aylık balık yasağında dükkân kiralarının alınmaması yönündeki talebini ise “Belediyeler kar amaçlı kurulan birimler değildir. Ancak verilen hizmetlerinde karşılanması gerekiyor. Bu anlamda Bandırma Balık Haline verilen hizmetler var. Bu hizmetlerin devam edebilmesi için kira bedellerinin alınması kaçınılmazdır. Bu teklifinizi değerlendirerek kira bedellerinde tekrar güncellemeye gidilebiliriz” dedi.  Ahmet Türkmen- Serhat Barış

Etiketler :
Kafaoğlu’dan Balıkhaneye Sürpriz Ziyaret -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net