Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > 63 Kursiyere Okuma Yazma Belgesi Verildi
63 Kursiyere Okuma Yazma Belgesi Verildi
...
16-05-2018 11:01
GÜNDEM
0 Yorum
341 Okunma
Haberi Yazdır

Okuma Yazma seferberliği kapsamında Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde açılan kursa katılıp başarılı olan 63 kursiyer düzenlenen törenle belgelerini aldı.

 

5 Şubat 2018 Tarihinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzası ile yayımlanan 2018/4 sayılı genelge ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Okuma-Yazma Seferberliği başlatılmıştı. Bu kapsamda Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde 32 adet kurs açılmış, 249 bayan ve 69 erkek olmak üzere 318 kursiyer eğitime alındı. Şu ana kadar tamamlanan 11 kursta, 52 bayan 11 erkek olmak üzere toplam 63 kursiyer belge almaya hak kazandı. Kursiyerler, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen törenle belgelerini aldı.

 

Törende konuşan Bandırma Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yüksel Ülkar şunları söyledi. “2017 TÜİK verilerine göre 8ü milyon 810 bin olan Türkiye nüfusunun, Örgün Eğitim çağı dışına çıkmış 2 milyon 462 bin 613’ü yani nüfusumuzun yüzde 4.09 u okuma yazma bilmemektedir. Genelgenin yayımlanması ile birlikte Sayın Kaymakamız başkanlığında yürütme kurulu oluşturularak hızlı bir çalışma ile tüm mahalleler taranmış muhtarlıklar, okul Müdürlükleri, sivil toplum kuruluşları bilgilendirilmiş ve kampanyaya ait afişler dağıtılarak her alana ulaşılmaya çalışılmıştır. Özellikle Muhtarlarımıza gösterdikleri yardımlar için Teşekkür ediyoruz. Sonuçta Sunullah, 100. Yıl, Kayacık, 17 Eylül, Paşakent, Beyaz evler, Çalışkanlar, Aksakal, Marmara, 600 evler Haydar Çavuş, İhsaniye mahalleleri, Jandarma Ceza evi Bölük Komutanlığında ve Cezaevlerinde olmak üzere 32 adet kurs açılmış, 249 bayan, 69 erkek olmak üzere 318 kursiyer eğitime alınmış. Şu ana kadar 11 kursumuz tamamlanmış 52 bayan, 11 erkek 63 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır. 57 kursiyerimiz kayıt olmasına rağmen devam etmemiştir. Diğer kurslarımız halen devam etmekte olup Haziranın 3. Haftası bitecektir. Genelge gereği sertifika töreni 15 Mayıs tarihinde yapılması istenildiğinden tüm kurslarımızın tamamlanması beklenmemiştir. Kurslarımız için yer tahsisinde bulunan okul ve kurum müdürlerimize teşekkür eder, sertifika alanları tebrik ediyoruz aldığınız eğitimleri geliştirmenizi umuyor ve sizleri 2. Kademe okuma yazma kurslarımıza bekliyoruz.

21.yüzyıldayız artık, bu ülkede okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar “ Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin himayelerinde güzel bir kampanya başlatıldı. Cumhurbaşkanımızın bizlere ayrıca bir talimatı oldu. 21.yüzyıldayız artık, bu ülkede okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın diye bir talimat geldi. Bu talimat doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlülüğümüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürlülüğümüz, mahalle muhtarlarımız, belediyemiz ve tüm kamu kurum kuruluşlarımızla beraber okuma seferberlik kurslarının çok açılması ve çok sayıda kursiyerlerimizin katılması için elimizden geldiği kadar gayret ediyoruz. 300’ün üzerinde kursiyerimiz var. Bir kısmı kursa devam etmese de en büyüğü sizlere ait. Çünkü belli bir yaşın üzerinde kurslara katılmak büyük bir irade ve en önemlisi sabır, yüreklilik getiriyor. Öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Belge törenine Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Doç Dr. Mehmet Emin Erçakar, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ercan Güler, Şube Müdürü Gülsevim Kaçar, okul müdürleri ve muhtarlar da katıldı. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
63 Kursiyere Okuma Yazma Belgesi Verildi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net