Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Okulun Koridorları Sanatla Buluştu
Okulun Koridorları Sanatla Buluştu
...
17-05-2018 10:59
GÜNDEM
0 Yorum
249 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koridorlarında, Halil Can Akgül’ün yaptığı ahşap yakma ve öğrencilerin hazırladığı Manyas Kuş Cenneti’ndeki değişik kuş türlerini içeren resim sergisi açıldı.

Bandırma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koridorlarında öğrenci Halil Can Akgül’ün el emeği göz nuru Ahşap yakma ve diğer öğrencilerin hazırlamış olduğu Manyas Kuş Cenneti’ne gelen sayısız çeşitli kuş türlerine ait resim sergisi öğrencilerin beğenisine sunuldu. Sergi 21 Mayıs 2018 Pazartesi gününe kadar açık kalacak.

Boş Vakitlerimde Ahşap Yakma İşi İle İlgileniyorum

Başarılı çalışmasıyla ahşap yakma resmini okulun koridorlarında sergileyen öğrenci Halil Can Akgül “Bandırma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyorum.  Ahşap yakma işleriyle ilgileniyorum. Boş vakitlerimde okulda, evde, kursta, hobi olarak ahşap yakma işi ile ilgileniyorum. 2 yıldır Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Melih Çınar kursunda eğitimler alıyorum. İlk yaptığım zamanlar çok zorlandım daha sonra büyük çabalar sonrasında hayalimdeki her nesneyi tuvale teker teker işliyorum.  Yakma makinesinin her dokunuşunda küçük izler bırakıyor ve bu küçük izler sanata dönüşüyor. Bu zamana kadar 16 tane eser yaptım. Ahşap yakma sanatına vaktim oldukça ilgileneceğim. Babam marangoz ustası, bende merak saldım. Daha sonra arkadaşlarımın etkisiyle beraber bu işe gönül verdim. İlerleyen zamanlarda bu iş için kendime ait bir atölye açmayı düşünüyorum. Boş zamanımı elimde telefon ya da tabletle değil de zevk aldığım için bu işi yapıyorum” dedi.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Münevver Bülbül’ de “Okulumuzda öğrencilerimize birlikte bu yıl Manyas Kuş Cenneti’ne gelen sayısız çeşitli kuş türlerini resimleyip sergide buluşturduk. Bunun içerisine fotoğraf ve metal şekillerden oluşan kuş heykellerini de dâhil ettik. 45 öğrencimiz tuval üzerine kuş figürlerini çalıştılar” ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Okulun Koridorları Sanatla Buluştu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net