Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Steam Sil Baştan Değişiyor!
Steam Sil Baştan Değişiyor!
...
12-06-2018 10:49
TEKNOLOJİ
0 Yorum
225 Okunma
Haberi Yazdır

Steam mağaza politikalarını değiştiriyor. Yeni politikaya göre Steam’in sahibi Valve, Steam’de yayınlanan oyunlara karışmayacak, oyunlara karşı daha özgürlükçü bir tavır sergileyecek.

Steam son zamanlarda büyük eleştiriler alıyordu. Bu eleştirilerin nedeni Steam yönetiminin geçtiğimiz günlerde uygunsuz içerikler barındırdığı söylenen bir online kitabı engellemesiydi. Ünlü online oyun mağazası, gelen eleştirilerin ardından mağaza politikasını değiştirmeye karar verdi.

STEAM OYUNLARINA 2 KRİTER GELİYOR

Oyuncuların uğrak yeri olan Steam, bundan böyle oyunları ve diğer tüm içerikleri sadece 2 kriterden geçirecek. Eğer bir içerik yasalara aykırı bir bölüm bulunduruyorsa ve içerik kullanıcılarını ‘’trollüyorsa’’ Steam’in kriterlerinden geçemeyecek. Bunun dışında kalan tüm oyun ve içerikler Steam’den onay alacak. Peki kullanıcıları rahatsız eden içerikler ne olacak?

YUNLARI SADECE STEAM KULLANICILARI ENGELLEYEBİLECEK

Steam’de yer alan rahatsız edici içerikler, kullanıcılar tarafından engellenebilecek. Yani günümüzdeki birçok uygulamada olduğu gibi rahatsız edici içerikler kişinin isteği takdirde gösterilmeyecek. Steam’in sert politikasından vazgeçip daha ılımlı bir politika izlemesi oyuncular ile Steam arasında olumlu bir etki yaratacaktır.

Etiketler :
Steam Sil Baştan Değişiyor! -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net