Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “İyilik Sofralarında Hemşehrilerimizle Buluşuyoruz”
“İyilik Sofralarında Hemşehrilerimizle Buluşuyoruz”
...
12-06-2018 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
156 Okunma
Haberi Yazdır

Burhaniye'nin Dutluca Mahallesinde Devlet, Millet İftar Yemeğinde Aynı Sofrada Buluştu.

Burhaniye ilçesinde, Dutluca Mahallesinde yüzyıllar öncesinden gelen toplu iftar yemekleri devam ederken, bu akşam düzenlenen iftara Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve Vali Ersin Yazıcı da katıldı. 

Vali Ersin Yazıcı, birlik ve beraberlik içinde toplu iftar geleneğini yaşatan Dutluca sakinlerine teşekkür etti.

Birlik, Beraberlik, Kardeşlik Ve Dostluk Aynı Sofrada

Birlik ve beraberliğin oluşumunda manevi değerlerin önemine değinen Vali Yazıcı, "İlimizde, ilçelerimizde, mahallelerimizde de güzel bir şekilde iftar programlarını sürdürüyoruz. Halkımızla bir arada oruç açmak hem onlara hem de bize mutluluk veriyor. Allah birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim etsin.  Her şeyden önce bu güzel insanların buraya teşrif etmesi buraya daha bir güzellik verdi. Benim için büyük öneme sahip olan iftar sofrası bugün Sayın Yargıtay Başkanımızla, halkımızla birlikte ayrı bir anlam kazandı. Hepinizin Ramazan ayını kutluyorum.  Bu vesile ile emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum."dedi.

Bir Arada Olmak Büyük Bir Mutluluk

Ramazan ayının yardımlaşmanın ve dayanışmanın en üst seviyeye çıktığı ay olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Ramazanda çok çeşitli iftar sofraları kuruluyor ve halkımız bir arada iftar ediyor. İnsanlar bir birleriyle oturdukça, muhabbet ettikçe ve kaynaştıkça sevgiler muhabbetler çoğalır ve bu topluma yayılır. Biz de bu akşam bunu hedefledik.  Bu mübarek Ramazan akşamında halkımızla birlikte oruçlarımızı açmaktan memnuniyet duydum. Biz her zaman halkımızın yanındayız. Bu asla unutulmasın. Devlet olarak İlimizdeki yapılan hizmetin standardının arttırılması ve vatandaşımızın daha kaliteli hizmeti alabilmesi için çalışıyoruz.  Biz, Balıkesir'e ve vatandaşlarımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz."şeklinde konuştu.

İftar Sonrası Vatandaşlarla Sohbet

İftarın ardından yapılan yemek duası sonrası Deliktaş Kaya Sunağı yanında bulunan çay evine geçen Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Vali Yazıcı ve beraberindekiler burada çay eşliğinde vatandaşlarla bir süre hasbihal ederek, talep ve sorunlarını dinledi.

Vatandaşların Ramazanlarını kutlayan Vali Ersin Yazıcı, "Birlikte açtığımız iftardan sonra vatandaşlarla birlikte Dutluca için ne yapabiliriz, mevcut bulunan imkânları daha iyiye nasıl taşıyabiliriz konularında sohbet ettik."dedi.

Devlet Millet El Ele

Vatandaşın görüş ve önerilerinin kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Devlet millet el ele olduğu sürece aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Vatandaşlarımızın görüşleri bizim için çok değerlidir. Onların sıkıntılarına çözüm üretmek ve düşüncelerini değerlendirmek bizim görevimizdir." dedi.

Düzenlenen İftar yemeğine, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı'nın yanı sıra, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Dutluca Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yılmaz ve çok sayıda davetli ile Dutluca halkı katıldı.

Etiketler :
“İyilik Sofralarında Hemşehrilerimizle Buluşuyoruz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net