Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Karlahan İlk Basın Toplantısını Yaptı
Karlahan İlk Basın Toplantısını Yaptı
...
13-06-2018 10:48
SPOR
0 Yorum
411 Okunma
Haberi Yazdır

21 Haziran 2018 Perşembe günü yapılacak olağanüstü kongrede Bandırmaspor’a başkan olacak Göksel Karlahan ilk basın toplantısını yaptı. Karlahan, bordo beyazlı takımın yeni teknik direktörü’nün de Hüseyin Yenikan olduğunu açıkladı.

Kulüp binasında yapılan basın toplantısında, Bandırmaspor’da kongre öncesi ve kongre sonrası yaşanacak gelişmelerle ilgili bilgiler veren Göksel Karlahan, yeni sezonda bordo beyazlı takımın çizeceği yol haritasından da bahsetti. Bu yıl Bandırmaspor için Vefa yılı olacağını ve taraftarlardan kulüplerine maddi destek sağlamalarını isteyen Karlahan” Ben Göksel Karlahan olarak yapacağımı yaptım, yani büyük yükü çözdük, bundan sonrası Bandırmalılara düşüyor” dedi.

Parayı daha kontrollü kullanacağız 

Teknik direktör Hüseyin Yenikan ve yeni yönetim kurulu üyesi Ayhan Atik ile basının karşısına geçen Göksel Karlahan, Bandırmaspor’un menfaatleri doğrultusunda Bandırma Belediyesi ve Onursal Başkan Dursun Mirza ile fikir birliği içinde olduklarını belirterek vefa yılında elimizi taşın altına soktuk dedi.

Göksel Karlahan, mali disiplin içinde öncelikli sorun olan futbolcu başvurularını çözdüklerini belirterek “Bandırmaspor onursal başkanı Dursun Mirza, yeni sezon için hep beraber takip ettiğimiz gibi bu sezon için ne yapabiliriz? ne edebiliriz? diye arayışlar içindeydi. Bandırmaspor’un menfaatleri doğrultusunda yeni sezon için bazı kişilerle görüşmelerde bulundu. Görüşme yaptığı kişiler arasında ben de vardım.  Bu işler gönül işi bizde de o var. Biliyorsunuz ki Bandırmaspor çok uzak pozisyonda değil, küçüklüğümden beri eski stadyuma öğrencilik yıllarımızda duvardan kaçak girdiğimiz yılları bile hatırlıyoruz.

Bu yıl Bandırmaspor için vefa yılı olacak

İnşallah bu gönül aşkını bu samimiyeti, bu duyguyu hep beraber Bandırma halkı ile vefa yolunda bir kişinin taşıyacağı iş değil. Çünkü Onursal başkan ile de görüştük kimse ailesini, düzenini, ekonomisini reklam için, hava için bu pozisyonda bozmaması lazım. Bu sene gücü itibariyle, aynı zamanda da Bandırmaspor'un bu seneki vefa yılında başlatacağımız ve sizlere de kulüp sayfasından yayınlayacağımız hesap numaralarına vefa olarak maddi desteklerinizi bekliyoruz. Maalesef ki para olmadan hiçbir şey olmuyor, her şeyin ucunda para var. Bizler parayı çözmekle beraber aynı zamanda da mali disiplin uygulamak zorundayız. Bandırmaspor her zaman hedefi olan bir takımdır. Her zaman şampiyonluğa oynayan bir takımdır. Bu senede kesin şampiyon olacağız, hedefimiz şu bu değil ama şampiyonluğa oynayacak bir takım olması gerekiyor. Şu an itibariyle yeni yönetimimiz oluşmadı yeni yönetimi de Bilgen Süngü arkadaşımızla beraber 21 Haziran kongresine kadar yürüteceğiz.

11 oyuncumuzla görüşerek uzlaşma sağladık

Oğulcan Kayar, Bandırmaspor menfaati doğrultusunda alacaklarından vazgeçti. Biz de kendisine bonservisini vererek yolları ayırdık. Bundan sonraki futbol hayatında bize de zorluk çıkarmadığı için karşılıklı iyi anlaşma sağlığımız için kendisine teşekkür ediyorum. Dünden itibaren 11 futbolcumuz ile görüştük ve uzlaşma sağladık. Tabii ki neticede bu sezon içinde kalır kalmaz ama uzlaşma sağlamamızın amacı federasyon boyutunu hallettik. Bundan sonraki görüşmelerimiz o futbolcularla devam edecektir. Futbolcularımızla birer yıllık anlaşmalar olduğu için biz onlarla beraber tekrar devam edeceğiz.

Bizler kimseyle kırgın değiliz. Geçenlerde Ticaret Odası'nın seçimi oldu. Mavi, Turuncu Grup olarak mücadeleye girdik. Mücadele neticesinde, bizler taraf olduk uç olmadık. Seçim bitti olay bitti. İki grup bile de arkadaşız. Bandırmaspor’un içindeki yeni mevcut arkadaşlar ile beraber çalışmışlığımız var. Onlarla beraber bir şampiyonluk yaşadık, iyi kötü günümüz oldu. Hiç kimseyle şahsi olarak ne kırgınlığımız var ne dargınlığımız var. Benim hep düşüncem şu, bugüne kadar beni hep yanlış anladılar, Ben eleştiririm sistem açısından eleştiririm.

Yardım yapmayanları eleştireceğim, kamuoyuna yansıtacağım

Yeni seçilecek yönetim kurulu olarak ilk işimiz Balıkesirspor ile yemekte bir araya gelmek olacak. Bu yemekte Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız da olursa mutlu oluruz. Balıkesir ile olan sorunlarımızı hem yönetim olarak hem de taraftarlar olarak aşmak zorundayız. Bu çerçevede şahsi fikrim sezon açılışlarında iki takımın birbirlerine misafir olmalarıdır, böylece barış da sağlanmış olur. Bizler kıvılcımı çaktık, artık sıra Bandırmalılarda. Başlatacağımız yardım kampanyasına herkesin destek vermesini bekliyoruz. Herkes maddi gücü çerçevesinde katkı vermelidir. Yapmayanları eleştireceğim ve isimlerini kamuoyuna yansıtacağım. Vefa yılında teknik direktör olarak Hüseyin Yenikan ile beraber olacağız. Hocamıza güveniyoruz.

Bandırmaspor’da çalışmak onur ve şereftir

Basın toplantısında konuşan çiçeği burnunda teknik direktör Hüseyin Yenikan “Bu, Bandırmaspor'da 4 sefer görev alışımdır. İnsanın kendi memleketinde kendine ait olduğu yerde çalışması daha da güzel oluyor. Tabi bunun bir sürü sorumluluğu var. Daha önceden geçmiş yönetimlerle temaslarımız oldu ama kısmet olmadı. Göksel Karlahan beraber çalışmamızı istediği için biz de uygun gördük. Çünkü Bandırma hepimizin, Bandırmaspor da çalışmak onur ve şereftir. Avrupa’da başarılı olan sistemleri Bandırmaspor’a taşımaya çalışacağız. Kuşkusuz bu da belli bir zaman alacaktır.

Ayrılacak oyuncuların yerine transfer yapacağız

Sözleşmeleri devam eden ve vefa yılında bizimle birlikte olmak isteyen futbolcularla yola devam edeceğiz. Ayrılacak arkadaşların yerine de transfer yapacağız. İddiamızdan vazgeçmiyoruz, zira Bandırmaspor’un adı bile iddialı olmak için yeterlidir. Ancak her şey şampiyonluk değildir. Alt yapıyı hazırlamak, yeni tesisler kazanmak da çok önemlidir. Her teknik direktörün kendi uygulayacağı sistem, oynatacağı futbolcu özellikleri başkadır, benim de başka. En önemlisi eldeki oyuncularımızı iyi kullanmamız gerekiyor. Geçen gün de görüştük, bir sürü futbolcularımız var. Geçen sene anlaşılan futbolcularımız ile yine devam edeceğiz, onu bekliyoruz. Yola devam edeceğimiz futbolcularla anlaşmaları sağladıktan sonra boş yerlere transferler yapacağız. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Karlahan İlk Basın Toplantısını Yaptı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net