Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İYİ Parti Afişlerinin Kaldırılmasına Tepki Geldi
İYİ Parti Afişlerinin Kaldırılmasına Tepki Geldi
...
13-06-2018 10:51
GÜNDEM
0 Yorum
182 Okunma
Haberi Yazdır

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı Basın Açıklaması Yaparak İYİ Parti Afiş, Pankart Ve Posterlerinin Üzerlerinde Türk Bayrağı Bulunması Gerekçesiyle Alelacele Bir Şekilde Kaldırılmasına Tepki Gösterdi.

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna tarafından konu ile ilgili basın açıklaması şu şekilde oldu, Bildiğiniz üzere 24.06.2018 seçimlerine ilişkin olarak, siyasi partilerin ve cumhurbaşkanlığı adaylarının seçimine ilişkin propaganda çalışmaları bütün hızıyla devam etmektedir. 

 Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğuna inandığımız siyasi partilerin bu demokratik yarışta birbirlerine karşı hakkaniyet ölçüleri içerisinde anlayışla ve centilmence tavır sergilemeleri inancı içerisindeyiz.

 Ancak; İYİ PARTİ il ve ilçe teşkilatları olarak bizler gerekli özeni göstermemize rağmen aynı anlayış ve özeni iktidar partisi Balıkesir teşkilatlarınca gösterilmemektedir. Şöyle ki: ilimiz Ak Parti Altıeylül ve Karesi ilçe teşkilatları 06.06.2018 tarihli dilekçeleri ile il içindeki değişik noktalara asmış olduğumuz İYİ PARTİ genel başkanı Sayın Meral AKŞENER’in fotoğrafının olduğu propaganda mahiyetindeki afiş, poster ve pankartlarda Türk bayrağının kullanıldığı belirtilerek, bu gerekçe ile propaganda malzemelerimizin kaldırılması talebinde bulunulmuş ve ilçe seçim kurulu şikayete ilişkin talebi haklı bularak afiş ve posterlerimizin kaldırılmasına karar vermiştir.

 Uygulama, söz konusu kararın Cuma günü tarafımıza 16:30’da tebliğ edilmesinin hemen ardından aynı gün 17:30’da belediye ekipmanlarıyla uygulamaya konulmuş, İYİ PARTİ’nin itiraz etmesine bile zaman tanınmamasına ÖZEN Gösterilmiştir.  

 Gece boyu sürdürülen bu haksız işlem ve eylemler sırasında, İYİ PARTİ İl Başkanı olarak benim ve ailemin ikamet ettiği evimin balkonuna asmış olduğum poster, gece saat 03:30’da, görevlendirilen elemanların adeta gizli bir harekat düzenlercesine, benim ve ailemin haberi olmadan sessizce yapılan BİR OPERASYONLA yerinden indirilmiştir. Bu hususu da sizlerle ve kamuoyu ile özellikle paylaşmak istedim.  Bu konudaki şikayet hakkımı İl Başkanı Nedim TUNA olarak saklı tutuyorum.

 Oysa, şikayet konusu edilen propaganda malzemelerimiz (afiş, poster ve pankartlarda) bulunduğu iddia edilen yasa ve düzenlemelere aykırı olduğu gerekçesi ile malzemelerimizin bulundukları yerlerden sökülmesinin gerekçesi olan unsurlar Ak Parti Altıeylül ve Karesi ilçe teşkilatlarının şehrimizin hemen hemen her yerine bol- bulamaç astığı propaganda malzemelerinde de bulunmaktadır.

 Az önce, biz de ilgili makamlara gerekli başvurumuzu ve itirazlarımızı ifade eden dilekçelerimizi sunduk. Bir örneğini de kamuoyuna ileteceğiniz inancıyla, mağduriyetimizin bilinmesi açısından sizlere sunuyoruz. Dilekçemizin ekinde şikayet ve itirazlarımıza ilişkin fotoğraflar bulunmaktadır.

 Türk basınının Balıkesir’deki siz değerli temsilcilerinin bu konuda duyarlı olup bizim sesimiz olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.

 İnanıyoruz ki Türk basını mağdur olandan ve mağdur edilenden yanadır. Hele söz konusu demokrasi ise…

 Dilekçemizin sonucunda ilgili kurullarca alınacak kararı ve yapılacak uygulamayı İYİ PARTİ il ve ilçe teşkilatları olarak merakla bekliyor ve takip ediyor olacağız.

 Basın olarak sizin de bizlerle aynı merak duygularını paylaştığınızı düşünüyor ve sizleri konu ile ilgili bilgilendirmeyi sorumluluk kabul etmekteyiz.”

Etiketler :
İYİ Parti Afişlerinin Kaldırılmasına Tepki Geldi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net