Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ramazan Boyunca Et Satışlarında Düşüş Yaşandı
Ramazan Boyunca Et Satışlarında Düşüş Yaşandı
...
14-06-2018 10:00
GÜNDEM
0 Yorum
356 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Ramazan ayı boyunca et satışlarında düşüş kaydedildiğini söyledi. 

Şerafettin Çıkar, bayram gününe yakın alış verişlerde hareketlilik yaşandığını ve hükümetin tasarrufunda olan emekli vatandaşlara bin lira bayram ikramiyesi, bunun yanı sıra erken emekli maaş ödemelerinin de etkisi olduğunu belirtti.

Vatandaşlar oruçtan çıkacak, özellikle de et yemeği konusunda aşırı yüklenecekler bu hususta ne gibi önerileriniz var?

Başkan Çıkar” Ramazandan sonra mideye bir anda yüklenmemek gerekir. Bir ay boyunca alışan mideye yüklenmek bir takım sorunlara neden olmaktadır. Et hususunda değerlendirirsek eğer, kuzu eti, taze etler tüketilmelidir. Mideye bir anda yüklenmemek gerekir. Vatandaşlarımız oldukça bilinçli, kendi ayarlarını yapacaklarını düşünüyorum” dedi.

Devlet emeklilere 2 ikramiye veriyor Ramazan ve Kurban Bayramında. Kurban bayramında vatandaşlar bu paranın üzerine bir miktar daha koyup kurban kesmeyi düşünüyorlar ne dersiniz?  

“Kurban bayramında inşallah zam gelmez. Sürekli bir şekilde artış söz konusu. Geçen gün biliyorsunuz ki Bandırma Limanı’na Anguslar geldi. Dışarıdan da gelmeseydi, ramazanda fiyatlar yüksek olurdu. Karkas ette kilo baskülü 30 lira. İnşallah kurban bayramında zam gelmez. Ülkemize hayvan olarak besicilik üzerine hayvanın gelmesi gerekiyor. Besi hayvanından besici, kasaplar, tüketici ne de yem firmaları şikâyetçi olmuyor ve herkes memnun oluyor. Bu sayede et üretimi sağlanmış oluyor ve angus derdi de en aza iniyor. Bizler besilik hayvanın gelmesinden yanayız”. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Ramazan Boyunca Et Satışlarında Düşüş Yaşandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net