Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bakkal, “El Sıkışmak Ve El Öpmek İnsanca Hadiselerdir”
Bakkal, “El Sıkışmak Ve El Öpmek İnsanca Hadiselerdir”
...
10-07-2018 10:12
GÜNDEM
0 Yorum
315 Okunma
Haberi Yazdır

İYİ Partili Milletvekilleri Koray Aydın ve Hayati Arkaz tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye gösterilen yakınlık gündemi meşgul ederken konu ile ilgili bir açıklama da MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal’dan Geldi.

İyi Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın yemin töreni esnasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini sıkmış ve sohbet etmişti. İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz ise Bahçeli’nin elini öpmüştü. Sonrasında da yaşanan her iki olay gündeme bomba gibi oturmuştu.

MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal Konu ile ilgili sorularımızı cevapladı. Bakkal, bir takım art niyetli kişilerin insani davranışları bile farklı çerçeveden yorumladığını söyledi. Yaşananların çok doğal şeyler olduğunu belirten Bakkal, konunun farklı yorumlanmasına tepki gösterdi.

Bakkal röportajımızda şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle 27’nci dönemin Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hayırlı olmasını diliyorum. Ancak, yemin töreni esnasında yaşanan bazı hadiseler gündemi meşgul etmektedir. Yemin töreni esnasında İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın, Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli ile el sıkışıp sohbet etmesi aslında yadırganacak bir durum değildir. Geçmişte aynı ülkü hedefine yol yürümüş iki değerli insanın sohbet etmesi kadar doğal bir hadise yoktur. Ancak, bir takım art niyetli kişilerin bu insani davranışı dahi farklı çerçeveden yorumlaması yanlıştır.

Bir diğer konu ise İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ın, Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’nin elini öpmek istemesi ve öpmesidir. Türk’ün saygı duyduğu ve kendinden yaşça büyük kişinin hürmeten elini öpmesi kadar doğal bir hadise yoktur. Bu Türk Töresi’nde olan bir şeydir.

Her iki hadisenin de bir takım çevreler tarafından farklı değerlendirilmesi son derece yanlıştır. Çünkü bunlar gayet insanı duygulardır, doğaldır. Bunların olmaması noktasında bir takım insanların çalışmaları vardır. El öpmek ile dudak aşınmaz. Bu iki muhterem insanın MHP Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli’yi gördüklerinde gösterdikleri davranış saygıda kusur etmediklerinin göstergesidir. Bazı insanların bu konuyu farklı değerlendirmeleri son derece yanlıştır.

Gelecekte diğer siyasi partilerde de siyaset yapan isimlerin Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli’ye saygıda kusur etmediklerini bütün cihan görecek ve şahit olacaktır.

Diğer partilerden MHP saflarına yaşanabilecek olası kopmalar konusunda da MHP Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin daha önceden de defalarca yaptığı çeşitli açıklamalar vardır. “İhanet içinde olanın dönüşü olmaz”, demiştir. Art niyeti olmadan rüzgardaki bir kum tanesi misali Bir yerden bir yere savrulan insanlar olabilir. Onlara da her daim kapımız açıktır. Ancak geçmişte bulunduğu yeri suçlayarak, hakaret ederek, yok sayarak, zarar vererek hareket eden bir insanın da geri dönüşü mümkün değildir. Ben, MHP Bandırma İlçe Başkanı olarak net bir şekilde bunları söyleyebilirim. MHP Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli geçmişte şunu demiştir ve unutmaması lazım. Hainlik etmemiş, ihanet içinde olmayan, pişmanlık duyan her kim var ise biz kapımızı açtık. Gönül kapılarımız daima açıktır. MHP’de daima siyaset yapabilirler.” Ahmet Türkmen – Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bakkal - “El Sıkışmak Ve El Öpmek İnsanca Hadiselerdir” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net