Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Ne Kadar Gelirin Varsa O Kadar Giderin Olacak
Ne Kadar Gelirin Varsa O Kadar Giderin Olacak
...
25-07-2018 10:42
SPOR
0 Yorum
216 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan, kendi yönetimlerinde bordo beyazlı camiada her şeyin şeffaf olacağını ve disiplinden hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerini söyledi.

Marmara Medya Grubunun sorularını cevaplandıran Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan”  Bildiğiniz üzere olağanüstü kurula gittik. Başta onursal başkanımız Dursun Mirza olmak üzere gerekli kişilerle gerekli çalışmaları yaparak ve kamuoyunda da şahsımıza oluşan olumlu havaya bizler de kayıtsız kalmayarak başkan ve yönetim kurulu oluşturup bu sene daha disiplinli, hele hele mali disiplinden hiç ödün vermeden vefa yılının amacı doğrultusunda herkesin bu dönem vefalı yani maddi açıdan destek olması gerekmektedir” dedi.

“Ne kadar gelirin varsa o kadar giderin olacak”

Tabii ki maddi destekte olamayan vatandaşlarımız da var ama manevi yönden de desteklerini bekliyoruz. Futbol kulübü, futbol oyunu dünyada karşılığı olan bir spor oyunudur. Maalesef ki güzel yönetilmediğinde ve disiplinli hareket edilmediğinde dipsiz bir kuyu olan sektörde Türkiye çapında, süper lig, birinci lig, ikinci lig, üçüncü lig, Bal Ligi, Süper amatör nereye gidersen git baktığımız zaman bütün kulüplerde maddi yönde büyük ölçüde sıkıntılar yaşadığını görüyoruz. Bunlara genellikle kalıcı çözümler oluşması için şahsım ve bazı kulüp başkanları Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığı'na sözlü veya yazılı olarak beyanlarda bulunduk. Ne kadar gelirin varsa o kadar giderin olması gerekiyor. Bizimde gelirimize göre gider yapma zorunluluğumuz vardır” dedi.

“Borcu en kısa zamanda disiplin içerisinde ödeyeceğiz”

Genel kurulda Bandırmaspor’un 12 milyon lira borcu vardı. Bu 12 milyon liralık borcu da genel kurulda eski yönetimde sundu, onursal başkanımız da sundu. Geçen sene yapılan kongrede de zaten borçlardan bahsedildi. Bizler de yönetim olarak biliyoruz. Bu borcu en kısa zamanda disiplin içerisinde ödeyeceğiz. Mali disipline hiç taviz vermeden başladık. Önce, mevcut olan yüksek maliyetli oyuncular ile yollarımızı ayırdık. Bununla beraber 12 ile 14 arasında eski oyuncular mevcut kaldı. Aynı zamanda  da 10’a yakın transferlerimiz oldu. Genç ve eski arkadaşlarımızla birlikte güzel bir kaynaşma havasında 15 günlük kampta izlediğimiz kadarıyla güzel bir ortam oluştu. Bir kardeşlik havası var birlik ve beraberlik havası var. İnşallah bunu da sahaya yansıtıp, aynı zamanda da gruplarda kuralar çekildiğinde beyaz grup ismen ve yaptıkları transferlere göre daha güçlü olarak gözüküyor. Bizim grubumuz da 18 tane takım var. 18 takımın da bağlı olduğu ilçesi var. Hiçbir takım küme düşmek için değil şampiyonluk için oynar. Maalesef bu 18 takım içerisinde 3 takım küme düşecek. Bizler de bu 3 takım içersinde olmak istemeyiz, böyle bir düşüncemiz de asla olamaz.

“Mali disiplinden ödün vermeyeceğiz”

Yaklaşık olarak bize 200’e yakın ücretsiz futbolcu talepte bulundu. Öyle de devam edebilirdik. Biz spor kulübünü en iyi şekilde yöneteceğiz. Mali disiplinden ödün vermeyeceğiz, bunu da beraber başaracağız. Şu anki mevcut başkan ve yönetim kurulu olarak tek başıma ciddi yükler altından kalkma şansımız yok. Bandırmaspor kulübü sırf futbolculardan oluşan değil, otoparklarda, yukarıdaki tesislerde ciddi bir personeli olan bir kulüptür. Tek tesellimiz gerçekten diğer kulüplerin olmadığı otoparklardan taze para girişidir. Bizim amacımız, mali yüklerden tek başımıza kalkamayacağımıza göre vatandaşlarla iyi niyet çerçevesinde sponsorluk anlaşması yönüne gideceğiz. Geçen gün yönetim kurulu olarak toplandık. Aldığımız kararlar doğrultusunda bizim burada reklam konusunda yönetim olarak oluşum içerisindedir. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber Bandırma'da ki iş adamlarını ziyaretlerde bulunacağız. Stat içerisindeki reklam panoları, göğüs reklamları, çorap reklamları, kol, sırt gibi buna benzer reklam çalışmalarını iş adamlarının reklamları doğrultusunda Bandırmaspor’a gelir sağlamaya çalışacağız. Bize çok verenden de Allah razı olsun, az verende de Allah razı olsun, hiç vermeyenden de Allah razı olsun. Herkes kendi bütçesine göre bizlere yardımda bulunursa Bandırmaspor’umuz mali yönden sorun yaşamaz diyebiliriz”. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Ne Kadar Gelirin Varsa O Kadar Giderin Olacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net