Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Curling Sporu Tanıtılıyor
Curling Sporu Tanıtılıyor
...
30-07-2018 10:11
SPOR
0 Yorum
278 Okunma
Haberi Yazdır

Okul Sporlarına dahil edilen yeni bir spor dalı olan Curling sporunun öğrenilmesi, yaygınlaştırılması ve sporcu yetiştirilmesi amacıyla Curling Federasyonunun Spor Genel Müdürlüğü ile ortak projesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde hayata geçecek. Proje kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce, Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunulan bu proje kabul edilerek Gençlik Liderleri ve Antrenörler için Eğitmen Eğitimi düzenlenecek.

Curling sporu eğitimi, 8’ er kişilik gruplara teorik ve uygulamalı olarak 4’ er gün 16’ şar saat olmak üzere 2 farklı gruba 8 gün uygulanacak.
Projeyi başarı ile tamamlayan eğitmenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün uygun gördüğü Gençlik merkezlerinde, okullarda, alışveriş merkezlerinde, spor salonlarında, huzur ve konuk evlerinde, yaşlı ve çocuk evlerinde, ceza evlerinde Curling sporunu yaygınlaştıracaklar ve Curling sporu ile her yaştan bireyleri tanıştırmış olacaklar.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Curling Federasyonuna ve GMKA’na projenin kabulünde, projeye destekleri dolayısıyla teşekkür ederek, tüm gençleri ve çocukları Floor Curling sporuna davet etti.

Etiketler :
Curling Sporu Tanıtılıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net