Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Sponsorluk Anlaşması İmzalandı
Sponsorluk Anlaşması İmzalandı
...
03-08-2018 10:45
SPOR
0 Yorum
228 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırmaspor Balıkesir Baltok ile 1 yıllığına sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Bandırmaspor’un kasasına 1 milyon 950 bin lira girecek.

Bandırmaspor, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iktisadi teşekküllerinden olan Baltok ile 1 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Güney Marmara Koordinasyon Dairesi Başkanlığı merkez ofisinde düzenlenen imza törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Baltok Spor Kulübü Başkanı Mustafa Bahçeci, Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan ve yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı katıldı.

“Şehrin yöneticileri ve şehirde yaşayan insanlar sahip çıkmalı”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada” Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olan BALTOK şirketi ve Bandırmaspor arasında yapılan sponsorluk anlaşması için bir aradayız. 1 Milyon 200 Bin nüfuslu Balıkesir ili, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu altındadır. Sorumluluk alanımızda da Profesyonel Futbol Ligi'nde 1.ligde Balıkesirspor, 2. Ligde de Bandırmaspor kulübümüz profesyonel anlamda mücadele etmektedir. Profesyonel futbol takımlarımızın mutlaka o şehrin yöneticileri ile o şehirde yaşayan insanlar tarafından sahiplenilmesi lazım. Orada iş yapan iş adamları tarafından sahiplenmesi gerekiyor çünkü bunlar şehirlerimizin en önemli markalarıdır.

Spor, spordan çıkıp bir tanıtım ve reklam aracı olmuştur. O şehirlerin, o ülkelerin, o yerleşim birimlerinin hakikaten en iyi tanıtım aracı olmuştur. Bir maç 90 dakika boyunca televizyonlarda veriliyor ve o ilin takımının ismi devamlı gündeme geliyor. O şehrin özellikleri gündeme geliyor. Bununla da bitmiyor daha sonra spor programlarında tartışılıyor. Bu kadar sürede televizyonda reklam olarak verseniz inanın para yetmez. Şehirlerimizde yaşayan insanlarımız bizim bu en değerli markalarını da sahip çıkması gerekiyor Özellikle iş adamlarına da buradan çağrıda bulunmak istiyorum üretim yaptıkları şehirlere ve değer verdikleri markalarına ve ilçesine sahip çıksınlar”.

“Bandırmaspora sahip çıksınlar”

“Belediyecilikte de hizmet belediyeciliği değil, sosyal ve kültürel belediyeciliğe gidiyor. Trend Buraya doğru ilerliyor. Onun için buradan özellikle Bandırma'da üretim yapan fabrika sahipleri, iş adamlarına sesleniyorum Bandırma spora sahip çıksınlar, sadece resmi kurum ve kuruluşların, yerel yönetimlerin sahip çıkması ile bu işler olmuyor. Bizler de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak BALTOK yönetim kurulumuz ile Bandırmaspor Kulübü başkanımız arasında bir protokol imzalayarak, önümüzdeki sezonda Bandırma Baltokspor Kulübü olarak ve göğüs reklamları olarak mutlaka Bandırma'da da yer almamız lazım. Bandırmaspor da bizim Balıkesirspor'da bizim, asla ayırt etmiyoruz. Bu protokolün şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”.

“Yapılan anlaşma bizi çok mutlu etti”

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan da konuşmasında şu ifadelere yer verdi “ Bir buçuk ay evvelsi Bandırmaspor’umuzun genel kurul toplantısı oldu. Genel kurulda Bandırmaspor'un ciddi bir şekilde borç olduğunu, bizlerde 12 milyon lira borç olduğunu ifade ettik. Biz bilerek ve cesaret ederek Bandırma'da olarak bir şeyden kaçmadık. Bu işi severek başkan olduk. Bandırmaspor’umuzu sahipsiz bırakmadık. 12 milyon lira borcu bilerek yönetim kurulumuzla birlikte Bandırmaspor'un başına geçtik. Bu süreç içerisinde de arayışlar içine girdik. Bandırma Belediyesi Başkanı ile görüştük, yardımlarının devam edeceğini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da sağ olsun görüşmelerimizde çok sıcak davrandı. Aynı zamanda da genel kurulda bizim ilk ifademiz mali disiplin ve aynı zamanda Balıkesirspor ve Balıkesir ile kardeşlik içersinde olacağımızı ifade etmiştik. Onunla beraber BALTOK yönetim kurulu başkanı Mustafa Bahçeci’yi aradık. Bizlere çok sıcak davrandı ve bu ilişkilerin daha ileri gitmesini ifade etti. Bu hareketi Balıkesir'de çok olumlu karşılandı”.

“Sosyal sorumluluk projesi içerisinde Bandırmaspor’a destek vermeye devam edeceğiz”

Balıkesir BALTOK Başkanı Mustafa Bahçeci’de yaptığı açıklamada” BALTOK Anonim Şirketi, Büyükşehir belediyemizin konut ve emlak konusundaki önemli bir şirketidir. Aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. BALTOK şirketi Balıkesir'de önemli işlere imza atıyor. Bizim merkezdeki projelerimiz dışında Balıkesir’imizin Bandırma gibi, Ayvalık gibi büyük ilçelerin sosyal projeleri içerisinde yer alıyoruz. Bizler Balıkesir’in kardeş takımı olan Bandırmaspor’a sponsor olma anlayışıyla yürüyoruz. Bu desteğin arkası elbette ki sürecek. İnşallah Bandırmaspor ve Bandırmaspor yöneticileri ile büyük keyif alırız. BALTOK Anonim Şirketi sosyal sorumluluk projesi içerisinde Bandırma için, Bandırmaspor için destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bandırmaspor ile Balıkesir BALTOK arasında yapılan sponsorluk anlaşması törenle imzalandı. Sponsorluk anlaşmasından Bandırmaspor 1 yıllığına 1 milyon 965 bin TL gelir sağlayacak. Ahmet Türkmen/Serhat Barış

Etiketler :
Sponsorluk Anlaşması İmzalandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net