Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Üniversite Tercihleri Başladı
Üniversite Tercihleri Başladı
...
08-08-2018 10:53
GÜNDEM
0 Yorum
342 Okunma
Haberi Yazdır

7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite öğrencilerine tercih hizmeti vermek için Bandırma Rehberlik Araştırma Merkezi Bandırma Liman AVM’de stant açtı.

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavında başarılı olan adayların üniversitelere tercih yapmaları konusunda Bandırma Rehberlik Araştırma Merkezi’nin deneyimli personeli tarafından ilgili alanlara bilgilendirme ve tercih yapması konusunda yardımcı olunuyor. Aynı zamanda 14 Ağustos tarihine kadar sürecek olan tercih süresince Bandırma 17 Eylül Üniversitesi ile iş birliği içerisinde Bandırma Cumhuriyet Meydanında hazırlanan tercih standında uzman kadrodan oluşan personel ile adaylar kolayca tercihlerini yapabilecekler.

Gülle “Adaylarımızı tercih stantlarına bekliyoruz.

Bandırma Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Erol Gülle “ Yüksek Öğretim Kurumları sınavı tercihleri 7 Ağustos bugün itibari ile başladı ve 14 Ağustosa kadar devam edecek. Bandırma Rehberlik Araştırma Merkezi olarak Bandırma Liman Avm’de tercih standı kurduk. 7-14 Ağustos tarihleri arasında tercih standımız hizmet vermeye devam edecek. Mesaimiz, sabah 12.00’de başlayıp akşam 20.00’a kadar bu hizmetini sürdürecek. Ayrıca Bandırma Enerjisa Fen Lisesi, Haydar Çavuş Mesleki ve Anadolu Meslek Lisesi, Hafsa Sultan Mesleki ve Anadolu Lisesi, Bandırma Anadolu Lisesi, Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesinde merkezlerimiz oluşturuldu. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi ile iş birliği içerisinde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda merkezimizi oluşturduk. Bu merkezlerde alanlarında uzman personeller tarafından üniversite tercihinde bulanacak adaylara hizmet verecek. 7-14 Ağustos tarihleri arasında bu hizmetlerimiz devam edecek. Üniversite tercihinde bulanacak tüm adayların ücretsiz olarak sunduğumuz bu hizmetten muhakkak yararlanmalarını istiyoruz. Son güne bırakmadan tercih merkezlerimize gelerek bilgi almaları öneriyoruz”.

Öğrencilerimizin yeteneği, ilgisi ve değerleri doğrultusunda onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz

Bandırma Rehberlik Araştırma Merkezi Psikoloji danışmanı Ercan Altan da açıklamasında şu sözlere yer verdi “Bu yıl AVM’de öğrencilerimize YKS için tercih danışmanlığı yöneltiyoruz. İlk gün olması sebebi ile yoğunluk yaşıyoruz. Bunun sebebi belirsizlik, öğrencilerimiz geçen sene ki sistemden daha farklı bir sistem ile tercih yapacakları için biraz kararsızlık var. Öğrencilerimizin yeteneği, ilgisi ve değerleri doğrultusunda onlara yardımcı olmaya, gelecek de yapacakları mesleklere ilişkin bilgi vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda kurulan 8 tane tercih merkezimiz var. Bunların hepsine gidebilirler çünkü farklı uzman personellerimiz var. Bu yılki tercihlerini biraz geniş tutmaları gerekiyor. Öğrencilerin tercih süreci zor bir süreç, bu süreçte ailelerin desteği çok önemli, kararsızlık yaşayan çocuklara ailelerinin destek vermesi lazım. Yetenekleri ilgisi doğrultusunda bugüne kadar karar vermiş olmaları gerekirdi. Bu anlamda çocuklar biraz araştırma yaparak gelirlerse biz onlara daha kolay yardımcı oluruz. Tavsiyemiz, kılavuzu muhakkak okumaları. Özellikle tablo 3’ten ve 4’den tercih yapacak öğrencilerimiz muhakkak tabloları incelesinler, bazı bölümlerin özellikle koşulları iyi incelenmesi lazım, hangi bölümler, hangi koşulları gerektiriyor bunlara iyi bakmaları lazım. Bu süreçte sakin olmalarını istiyoruz. Mümkün olduğunca gitmek istedikleri bölümleri ve okulları ziyaret etmeleri lazım, üniversiteleri gezmeleri gerekir”. /Serhat Barış

Etiketler :
Üniversite Tercihleri Başladı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net