Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Mirza, Bandırma’yı Değerlendirdi
Mirza, Bandırma’yı Değerlendirdi
...
08-08-2018 10:55
GÜNDEM
0 Yorum
261 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma’nın sorunları ile ilgili tüm detayları basın ile paylaştı.

Başkan Dursun Mirza, 30 Mart 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan Büyükşehir yönetim sistemi ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Bandırma’nın dört ana caddesinden 3’ünün mahkeme kararı ile Bandırma Belediyesine geçtiğini belirtti ve verilen bu karar doğrultusunda Kurtuluş Caddesi, Ordu Caddesi ve İnönü Caddesi yeniden Bandırma Belediyesine verilirken bir tek Atatürk Caddesinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bırakıldığını söyledi.

Konu ile ilgili olarak basını bilgilendiren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza”, Balıkesir İdare Mahkemesinin kararına göre artık Bandırma’nın 4 ana caddelerinden 3’nü teşkil eden Ordu, İnönü ve Kurtuluş Caddeleri bu karar doğrultusunda Bandırma Belediyesi’nin bünyesine geçti. Bir tek Atatürk Caddesi bu kapsamın dışında sayılarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bırakıldı. Artık bu 3 ana caddenin bakımı ve onarımı Bandırma Belediyesi tarafından yapılacaktır. Doğal olarak da yine bu üç caddenin reklam ve tabela vergilerini de Bandırma Belediyesi değerlendirecektir” dedi.

BALPARK uygulaması iptal edildi

Mirza” Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şerafettin Engüdar tarafından bir süre önce mahkemeye taşınan Bandırma’nın bazı caddelerindeki ücretli yol kenarı parklar da iptal edildi. Balıkesir İdare Mahkemesi tarafından verilen karara göre BALPARK’ın Bandırmadaki yol kenarı park uygulamaları hukuken iptal edilmiş oldu. Öte yandan,  2014 yılından beri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile anlaşılamayan 27 davanın 17 sini Bandırma Belediyesi kazanmıştır.  Kurtuluş caddesinin asfaltını yapacaktık ama bize izin vermedi Büyükşehir “sakın yapmayın cadde bizim giremezsiniz” dediler.  Ordu caddesi zaten bizim, ilk geldiğimiz gün yapılmıştı. İnönü caddesinin bozuk kısımlarını da biz yapacağız. Şimdi ilan reklam vergilerini de bizim almamız gerekiyor.

Büyükşehir kısmında bizi en çok yoran iki konu var. Birisi ulaşım konusu diğeri ise alt yapı. Koordinasyon birimi ile ulaşım konusunda şikayetlerimiz var. Eskiden bütün kazı izinleri Bandırma belediyesinden alınırdı. Biz bazılarına izin verir, bazılarına vermezdik. Kazı izni verdiğimizde de süre verirdik.  O izinlerde ne kadar yer kazılacaksa, parasını Bandırma belediyesinin veznesine koyardı. Bütün yapı birimleri şimdi Büyükşehir belediyesinde.  Yönetmeliğe uygun olup olmadığı şimdi ise 180 ton aylık kazı oluyor ve kontrol olmadan kazıp kapatıp gidiyorlar.

MALTA DERESİ BİTMEK ÜZERE

 Malta deresi yüzme havuzlarımız bitmek üzere, Aqua parkımız ve projelerimizi de bitirmek üzereyiz. . DSİ’inin engelini kaldırdık, onların kararını beklemeden başlıyoruz. Köprünün üst tarafından gelen dere denize akıyordu. Eskiden vadi idi bizde onun üzerine bir istinat duvarı ile bir dere yatağı yapalım,  etrafına da oturmaya yerler, yürüyüş alanları, çocuk eğlence araçları yapalım diyoruz. Hesaplamalar yaptılar ama 500 yılda bir yağacak yağışı hesaplıyorlar. Tek sorun liman geçişi engel oluyor diyorlar.  Yüksek maliyet ama kendi gücümüzle yapacağız. Paşakent mahallesinin olduğu yolu dolgu ile dolduracağız,  eğim vereceğiz, o alanı da güzelleştirmek için çalışacağız

İmzamı geri çekme konusu yok

Kurultay sürecinde ben imzamı verdim. Son günde vermedim tam orta günlerde verdim. Noterden imzayı verdiğim gün kargoya verip gönderdim.  Geri çekmek konusu filan da yok, hem bizim, hem partimiz açısından yıpratıcı bir süreç ama ben inanıyorum ki her şey yoluna girecek ve yolumuza bütün olarak devam edeceğiz.  Topluluktan kopuk insanlar değiliz, ağırlık olarak partinin böyle bir beklentisi var. İlçe yönetim kurulu toplantısına katıldım. Büyük bir çoğunluk seçimden yanaydı. Grup toplantısında da büyük çoğunluk yine aynı görüşteler. Büyük çoğunlukla imza atmam yönünde beklenti oldu, bu beklentide de imzamı attım. Bu konunun kurultay ile çözülebileceğine inandım. Yeni vizyondan yanayız ama biri gelsin biri gitsin diye olaya bakmayız. Kılıçdaroğlunu biz seviyoruz, her zaman yaptıklarını takdir ediyoruz ama daha büyük atılımlar yapmak istediğimizi düşünüyoruz. Muharrem İnce de seçimlerde çok iyi bir rol oynadı,  çok iyi bir lider olduğunu gösterip milyonları  meydanlarda  topladı. Verilen heyecan çok önemlidir. Seçim için sıkıntı çıkarmayacaklardır. En çok oyu kim alırsa aday olsun, demokratik bir seçim olsun. /Ahmet Türkmen-Serhat Barış

Etiketler :
Mirza - Bandırma’yı Değerlendirdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net