Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Şentürk, “Herkesi Geri Dönüşüm Seferberliğine Davet Ediyorum”
Şentürk, “Herkesi Geri Dönüşüm Seferberliğine Davet Ediyorum”
...
11-10-2018 10:57
GÜNDEM
0 Yorum
233 Okunma
Haberi Yazdır

Paşabayır Mahallesi Muhtarı Fuat Şentürk, 2009 Yılından Beri Geri Dönüşüm Çalışmaları Yürüterek Çevre Duyarlılığı Konusunda Örnek Oluyor.

Paşabayır Mahallesi Muhtarı Fuat Şentürk, İlk olarak 2009 yılında Bandırma Belediyesi’nin engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği için başlattığı mavi kapak kampanyasına verdiği büyük destek ile adından söz ettirmişti. Şentürk’ün muhtarlık olarak başlattığı çalışmalar sonucu toplanan binlerce mavi kapak sayesinde bir çok engelli vatandaş tekerlekli sandalyeye kavuşmuştu.

Yaklaşık 10 yıldır çevre bilinciyle hareket eden Şentürk, bu kapsamdaki çalışmalarına hala devam etmekte. Yıllardır evsel atıkları muhtarlıkta toplayarak belediyeye teslim eden Şentürk, herkesi aynı duyarlılığa davet ediyor.

Şentürk, kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajda bu tarz çalışmaların önemine dikkat çekerek bu tarz çalışmalara diğer muhtarlıklardan da destek verilmesi gerektiğini belirtti. Şentürk, konuşmasında,“Bandırma’da 2009 yılından bu yana özellikle yağ ve plastik gibi evsel atıkları toplayarak çevre bilinci yaratmaya çalışıyoruz. Bunları toplamamızdaki amaç tabi ki de daha güzel bir Bandırma yaratmaktır. Bu atıklar toprağa ya da suya girdiğinde yüz yıllarca çözülmüyor ve dolayısıyla büyük bir çevre kirliliğine sebep oluyor. Yani hem toprak ve suyu kurtarmış oluyoruz hem de çevreyi temizlemiş oluyoruz.

Şu an bizim bu atıkları topladığımızı bilip özellikle bize ulaştıran insanlar var. Sadece Paşabayır’dan değil başka mahallelerden de getirenler var. Muhtarlık hafta sonu kapalı olsa bile bu atıkları getiriyorlar ve kapıya bırakıyorlar. Biz de alıp belediyeye teslim ediyoruz.

Bu tarz projelerin daha da geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Muhtarlıklar ve bazı sivil toplum örgütleri de destek verebilir. Vatandaşlarımızı da daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Ben buradan bütün Bandırma’yı geri dönüşüm seferberliğine davet ediyorum,” dedi. /Umut Osman Sunci – Serhat Barış

Etiketler :
Şentürk - “Herkesi Geri Dönüşüm Seferberliğine Davet Ediyorum” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net