Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > Biz Bandırmaspor’u Gönüllü Aldık
Biz Bandırmaspor’u Gönüllü Aldık
...
02-11-2018 08:58
SPOR
0 Yorum
166 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan, takımın sezon başından bu yana aldığı sonuçlar nedeniyle kendilerinin eleştirildiğini belirterek,” eleştirmek kolay ama kimse elini taşın altına koymuyor. Bandırma hepimizindir” dedi.

Haziran ayında yapılan genel kurulla başkan seçildikten sonra takımın başına Bandırmalı bir teknik adam olan Hüseyin Yenikan’ı getirdiklerini ve Yenikan ile birlikte mali durumları nispetinde transfer yaptıklarını söyleyen Başkan Göksel Karlahan” Biz Bandırmaspor’u genel kurulda görev alırken gönüllü, istekli aldık. Kötü sonuçlar aldıkça herkes istekli, gönüllü aldı diyerek sosyal medyada yönetimimizin, hocalarımızın, futbolcularımızın hakkında, hem de benim şahsım hakkında gereksiz, yanlış bilgiler paylaşılıyor. Bu işler gönül işi. Öyle dışarıdan bakıldığı gibi başkanlık koltuğu o şekilde yönetilmiyor” ifadesinde bulundu.

Bugün kulüp başkanı ben isem yarın bir başkası olur

Karlahan açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi. “ Biz bugün Bandırmalıyız, Bandırma’da benim değil, Bandırma hepimizin. Bugün kulüp başkanı ben isem yarın başka biri olabilir, koltuklar gelip geçicidir.  Bunun önemini bilmemiz gerekiyor. Tabi ki sezon başında Bandırma’da nasıl benim şahsıma başkanlık için bir kamuoyu oluştuysa; hocamız da Bandırmalı Hüseyin Yenikan ile kamuoyu oluştu. Bu sene için geçerli değil, 5-6 senedir daha önce de yaptığı görev neticesinde biz istedik, hep söylüyoruz alt yapıdan bir oyuncu çıksın, alt yapıdan hoca çıksın bunlar hep gönlümüzden geçen şeylerdir. Biz kamuoyunun 4-5 senedir özlemini sezon başında gerçekleştirdik. Mali sıkıntı, mali disiplinlerle beraber Hüseyin Yenikan hocamızın izlediği, takip ettiği, mali disiplin çerçevesinde yine çok alt seviyeler olmamak üzere standartlara uygun hocamızın tavsiyesiyle Bandırmalı olmasından dolayı bir ekip kuruldu. Hocamız sezon açılışında, sezon başı ve öncesi kamp döneminde kendi insifiyatinde çalışmalarını yaptı. Biz de hocamıza güvendik ama olmadı. Tabi ki bu ileriki günlerde oyuncularımızın performansı, yapılan hareketleri hepsi zamanla tartışılacak ve değerlendirilecek. Biz burada tartışma konusu açtığımızda kişiler hemen tepkiyle karşılıyor. Burada kimsenin şahsi meselesine girmiyoruz, biz sistemi eleştiririz, sistemin başında kim varsa o muhatap olmak zorunda. Ben bundan sonra Bandırmaspor’un başarısı için birlik, beraberlik olmasını tavsiye ediyorum.

Teknik adam değişikliği zorunlu oldu

Teknik adam değişikliği ise Bandırmalı hocamıza verdiğimiz yetkiler doğrultusunda istenilen seviyeye gelemedik. Bu futbolun doğasında da var. Araştırmalar neticesinde çok hocayla görüşmemize rağmen şeffaflık gösterip, yönetimdeki Taşkın Güngör hocamızı oy birliğiyle aldığımız kararla göreve getirdik. Şanlıurfaspor maçında hocamızın yaptığı basın toplantısında ilk demeci “gol yememeği başarmamız lazım. Ondan sonra futbolcuları tanıdıkça icabında 2.yarı transfer de yapmayabilirim” dedi. Ama şöyle kadromuz geniş içeriden de transfer yapıp oyuncu kazanabilirim ama net bir şey de söylenemez. Önemli olan başarısızlıkla sonuçlanan bir durum var.

Kimse maddi durumdan bahsetmiyor

Olmuyor, üstümüzde uğursuzluk, kısmetsizlik de var. Bizim ligde tutunabilmemiz için birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Burada da kimse maddi durumdan bahsetmiyor. Hep olumsuz eleştiri yapılıyor. Bu takım maddi yönden nereden, nasıl geldi, bu takım sahaya nasıl sürülüyor?, Ben yardım edeyim, destek olayım diyen olmadı. BALTOK hariç, ama kamudan, ama siyasilerden bir yardım göremedik. Bazısı çıkıyor BALTOK’a verdiniz, sattınız. Ne sattık, neyi sattık? BALTOK’ta Büyükşehir’in bir şirketi, kuruluşu.  Oradan gelecek yardımı garantiledik. Burada diğer siyasilere de görev düşüyor. Bu benim takımım değil, bizim takımımız. Bugün ben varım, yarın başkası var.

Zor günlerde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var

Geçen gün bir programda Fikret Orman ufacık bir başarısızlıkla yönetimi, kendi şahsını eleştirilmesini şiddetle kınadı. Güzel bir kelime daha etti. “Benim yanımda veya yönetimin yanında takımı iyiyken yanında olanların hiç biri dost değildir, olamazda” dedi. Ticaret hayatında da bu böyledir. İmkân zaten bizim önemli olan yönetimimizde futbolcuların, başkanın, teknik direktörün kötü gününde yanında olan adamları Bandırmasporlu kabul ediyorum.  Ama Van Büyükşehir Belediyespor ile oynanan kupa maçında daha derli toplu bir takım hissettik yani dokunuşlar var, demek ki hoca bu işi gördü okuyor. İleriki günlerde daha iyi olacağına inanıyorum. Zor günlerde birlik, beraberlik ve desteğe ihtiyacımız var. Ahmet Türkmen7Umut Osman Sunci

Etiketler :
Biz Bandırmaspor’u Gönüllü Aldık -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net