Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tanrıkut, “UEDAŞ Vatandaştan Komisyon Alıyor”
Tanrıkut, “UEDAŞ Vatandaştan Komisyon Alıyor”
...
06-11-2018 09:30
GÜNDEM
0 Yorum
386 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mehmet Tanrıkut, UEDAŞ’ın kredi kartı ile aldığı ödemelerde yasaları çiğnediğini belirterek konuyu hakem heyetine taşıyacaklarını ifade etti.

Bandırma Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mehmet Tanrıkut, UEDAŞ’ın kredi kartı ile yapılmak istenen ödemeleri 2 taksit ile ödettiğini ve bu sayede de komisyon elde ederek yasayı çiğnediğini söyledi.

UEDAŞ’ın, BDK’nın kararına rağmen hukuksuz bir şekilde vatandaşlardan komisyon aldığını ifade eden Tanrıkut konuşmasında “Elektrik şirketleri hukuk dışı uygulamalarını ısrarla sürdürmeye devam ediyorlar. Özellikle yurttaşlarımızın daha önce mağdur oldukları kayıp kaçak bedeli altında beş kalemde toplanan tutarı geri alabiliyorlardı. Ancak daha sonra yapılan bir düzenleme ile bu beş kalem uygulama hukuksal bir kılıfa büründürüldü.

Dolayısıyla bugün vatandaşlara gelen elektrik faturaları ciddi anlamda cep yakmaktadır. Elektrik şirketleri halen daha doymayarak, hukuksuz uygulamalarını devam ettiriyorlar. Özellikle Bandırma’da tanık olduğumuz ve derneğimize gelen pek çok şikayetten anladığımız üzere, UEDAŞ kredi kartı ile peşin ödeme yapmak isteyen insanlarımızdan kredi kartı ile peşin ödeme yapılmasını kabul etmiyor. Kredi kartı ile yapılan ödeme ikiye bölünüyor. Bu şekilde UEDAŞ yine hu      kukun arkasından dolanıp kredi kartlarından komisyon alınamaz hükmüne, yönetmeliğine BDK'nın da kararına rağmen ısrarla vatandaşlardan hukuksuz bir şekilde komisyon alıyor.

Hiç kimsenin kredi kartıyla yaptığı peşin ödemelerde ikiye bölelim, üçe bölelim gibi bir talep ile karşılaşması ve bu sayede de komisyon ödemeye zorlanması mümkün değildir. Ancak UEDAŞ böyle bir hile yoluyla vatandaşları mağdur etmekte ve bu yöntemlerle kar arttırma yoluna gitmektedir.

Biz buradan uyarıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda tüketici hakem heyetlerine başvurmaları veya derneğimize gelerek bizden bu konuda yardım istemelerini bekliyoruz. Biz bu konudaki hukuksuzluğu aşmak anlamında Bandırma Tüketicileri Koruma Derneği olarak hakem heyetine gideceğiz,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Tanrıkut - “UEDAŞ Vatandaştan Komisyon Alıyor” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net