Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma Gar Müdürü Doğan Yıldız Çalışmalar Hakkında Bilgilendirdi
Bandırma Gar Müdürü Doğan Yıldız Çalışmalar Hakkında Bilgilendirdi
...
07-11-2018 09:02
GÜNDEM
0 Yorum
363 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Gar Müdürü Doğan Yıldız, Bandırma – İzmir Demir Yolu Hattı Arasında Süren Çalışmalar Konusunda Bilgilendirmeler Yaparak İleriye Dönük Projeler Hakkında Açıklamalarda Bulundu.

Bandırma Gar Müdürü Doğan Yıldız, Bandırma – İzmir demir yolu üzerinde devam eden çalışmalar ile ilgili son bilgileri aktardı. Ayrıca, Tren feri ve Bandırma – Bursa arası hızlı tren seferi gibi projelerin gündemde olduğunu dile getiren Yıldız, Bandırma’nın demir yolları açısından çok önemli bir yer olduğunun altını çizdi.

Yıldız konuşmasında, “Bandırma, Balıkesir ve İzmir arası demir yollarında şu an elektrifikasyon ve sinyalizasyon çalışmaları yapılmaktadır. Elektrikli ve sinyal sistemine bağlı daha hızlı ve daha güvenli bir tren işletmeciliği için gerçekleştirilen bu çalışmalar yaklaşık iki yıldır devam ediyor. Çalışmalar neticesinde de gündüz tren işletmeciliği yapılamıyor. 2019 yılı içerisinde çalışmaların tamamen bitmesi planlanıyor.

Bu çalışmalardan dolayı yolcu treni olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere sefer yapabiliyoruz. Tren sabah 7.35’te Bandırma’dan İzmir’e hareket ediyor. İzmir’den hareketle de akşam 21.01’de tekrar Bandırma’da oluyor. Çalışmalar bittiğinde ihtiyaçlar doğrultusunda seferleri çoğaltarak devem ettirmeyi amaçlıyoruz.

Şu an elektrifikasyon çalışmalarımız tamamlandı. Hat üzerindeki araçlarımız elektrikle çalışıyor. Hem yakıt tasarrufu hem de çevresel anlamda büyük kazançları var. Bu proje tamamen bittiği zaman ise mevcut trenlerimizin hızlarıyla ilgili de değişiklikler olabilir. En iyi hizmeti verebilmek için bütün birimlerimiz olağan üstü şekilde çalışmakta.

Bandırma demir yolları açısından limanın da olmasıyla birlikte çok önemli bir yerde. Planlanan tren feri diye bir projemiz de var. Demir yolu ile gelen yükün feribot ile, feribot ile gelen yükün de demir yolu ile devam etmesi anlamına geliyor. Bursa – Bandırma arasında bir hızlı tren projesi de gündemde. Ana hat projeleri tamamlandıktan sonra bu projelerin yapımına geçilebilecek,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Bandırma Gar Müdürü Doğan Yıldız Çalışmalar Hakkında Bilgilendirdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net