Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > İYİ Parti Seçimlere İddialı Hazırlanıyor
İYİ Parti Seçimlere İddialı Hazırlanıyor
...
07-11-2018 09:03
GÜNDEM
0 Yorum
258 Okunma
Haberi Yazdır

İYİ Parti Erdek İlçe Teşkilatı Başkanı Arif Demir Partisinin 31 Mart 2019 Tarihinde Yapılacak Yerel Seçimlerine İddialı Olarak Hazırlandıklarını Söyledi.

24 Haziran seçimlerinde Erdek’te kullanılan 23 bin 646 oyun 3 bine yakınını İYİ Parti’nin aldığını ve bunun da yüzde 11.17’ye tekabül ettiğini belirten İlçe Teşkilatı Başkanı Arif Demir, Balıkesir ilçeleri arasında istifa etmeden teşkilatıyla görevine devam eden başkanlardan biri olduğunu ifade etti.      

Soru: “İyi Parti’nin Yeniden Yapılanma Çalışmaları Çerçevesinde İstifanız İstendi mi?”

Cevap: “Balıkesir’de 20 ilçenin 17’sinde istifalar istendi ve atamaları tekrar yapıldı. Bizim yönetim kurulumuzda uyumlu bir çalışma vardı. Herhangi bir sıkıntımız olmadığından dolayı istifamız istenmedi.”

Soru: “İyi Parti’nin Çalışmaları Erdek’te Nasıl Gidiyor?”

Cevap: “İyi Parti kurulalı 1 yıl oldu ve 1 yıldan bu yana faaliyet gösteriyor. Bir genel seçim geçirdik ve 5 ay sonra da yerel seçimler var. Biz kurulduktan sonra, Erdek’te yapılanmamızı 1 buçuk ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Şu anda 300’ün üzerinde üye kaydımız mevcut. Halkımızın İyi Parti’ye teveccühü var. En ücra köşeye kadar ulaştık. Her mahallemizde ve köyümüzde siyasi yönden etkili olduğunu değerlendirdiğimiz insanlara da ulaşıyor, fikirlerini alıyoruz. Kendimizi anlatıyoruz. Şu anda da kendimizi iyi ifade edebildiğimizi düşünüyoruz. Bunu da halkımızın geri dönüşlerinden anlıyoruz.”

Soru: “İyi Parti’nin Erdek’te Aldığı Oy Oranını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?”

Cevap: “Yeni kurulan ve sıfırdan başlayan bir parti olmamıza rağmen Erdek’te yüzde 11 oy aldık. Bu 3 bin oya tekabül eder. Erdek’te üçüncü parti olduk. Bu tabi ki bizim için yeterli değil. Bunu başarı olarak görmüyor ve çıtayı yüksek tutuyoruz. Oy oranımızı daha da yukarı çıkaracağız.”

Soru: “İyi Parti Yerel Seçimlerde Erdek’ten Aday Çıkaracak mı?

Cevap: “Aday çıkaracağız. Zaten geçen hafta içerisinde İl Başkanlığımızda bunun toplantısını da yaptık. Büyükşehir’de ve bütün ilçelerde adayımız çıkacak. Erdek’te de adayımız olacak. Çıkaracağımız adaylarda seçiciyiz. Halkımızda karşılığı olan halkımızca tanınan adaylar üzerinde duruyoruz. Şu anda Erdek için görüşmelerimiz devam ediyor. Vakti geldiğinde de açıklayacağız. İyi Parti olarak aday açıklama süremiz de devam ediyor.”

Soru: “Erdek’te Planlarınız Nelerdir?”

Cevap: “Biz halka hizmet için buraya geldik. Hizmetimizi en iyi şekilde yaparsak halkımız da bizi zaten en iyi şekilde değerlendirecektir. İlçemizin gelişmesi için planlamalar yapıyor ve çalışıyoruz. Erdek bir turizm bölgesidir. Erdek’in iyi bir turizm bölgesi olması için elimizden gelen bütün çabayı da sarf edeceğiz. Zaten yerel seçimlerde de bu yöne ağırlık vereceğiz. İlçemizin var olan eksikliklerini biz de biliyoruz. Bunlar üzerinde duracağız. Halkımız destek verirse bu eksiklikleri giderip ilçemizi Türkiye’nin göz bebeği ve en iyi turizm merkezlerinden biri haline getireceğiz. Bu konulara vakıf uzman kişiler ile görüşmeler yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”/Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
İYİ Parti Seçimlere İddialı Hazırlanıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net