Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı
Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı
...
08-11-2018 09:11
GÜNDEM
0 Yorum
248 Okunma
Haberi Yazdır

2018 Kasım ayı olağan Belediye Meclisi 2018 Kasım ayı toplantısı Dursun Mirza başkanlığında gerçekleştirildi. 9 maddelik gündem ile toplanan belediye meclis toplantısında imar komisyon raporları mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis toplantısında alınan kararlar şöyle;

İnceleme ve araştırma komisyonunda görev yaparken meclis üyeliğinden istifa ederek,  Bandırma Belediyesinde işe başlayan Neşe Erdem’in yerine Nusret Ekiztaş getirildi.

 Akçapınar 231-272 parsellerde kurulacak Yüksek gerilim güç laboratuvarı için arazi tahsisi gerçekleşti.

Şehir Mezarlığında Polis Şehitleri için ayrılan 221 M2 lik arazi Polis şehitliklerinin askeri şehitliklerle birleştirilmesi üzerine iptal edildi. Bu alana Bandırma Belediyesi tarafından cenaze sahipleri için taziye yeri hazırlanması kararlaştırıldı.

En çok şikayet konusu kazılar

Belediye Başkanı Dursun Mirza, kazıların Bandırma’da birinci sorunu olduğunu ifade ederek, 5-6 kurum tarafından Bandırma Belediyesi’ne haber verilmeden yapılan kazıların sıkıntı yarattığını söyledi. Mirza” Çukurlar, kazılan yerler ne yaparsak yapalım hiç değişmiyor. Vatandaşın birinci şikayeti kazılan yollar. Daha önce yaptığımız anketlerde bu sorun 3’ncü sıradaydı şimdi birinci sıraya yükseldi. Biz de bu konuda elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Livatya’da her hafta temizlik yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Dursun Mirza, Kaşif Acar Caddesinde 3 zabıta görevlendirdiklerini, bu zabıtaların cadde üzerinde araç trafiğini ve işyerlerini sürekli kontrol edeceklerini ifade etti. Adnan Menderes bulvarına yapılan Atatürk Anıtı açılışının 10 Kasım tarihine yetişmeyeceğini ve 20 Kasım’da açmayı düşündüklerini söyledi. Mirza ayrıca, belediye şirketinde çalışan işçilerin de sözleşmelerinin yapılarak ücretlerinde önemli artış sağladıklarını belirtti. İnönü Caddesinde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Dursun Mirza” Cuma günü de bir şerit bitecek. Emniyet müdürlüğü’ne kadar çift geliş gidiş olacak. 3 yere de yaya geçişi yapacağız ve orta refüjü de tellerle kapatacağız” ifadesinde bulundu. Gündem dışı söz alan Bağımsız Meclis üyesi Ayhan Yörükoğlu’da okullarda okunması kaldırılan Andımız ile ilgili tepkilerini dile getirerek yeniden okunmasını istedi. Meclis toplantısının 6 Aralık 2018  Perşembe günü saat 19:30 da yapılmasına karar verildi. Ahmet Türkmen

Etiketler :
Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net