Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Özen, Başdanışman Sıfatıyla Son Basın Toplantısını Düzenledi
Özen, Başdanışman Sıfatıyla Son Basın Toplantısını Düzenledi
...
09-11-2018 09:14
GÜNDEM
0 Yorum
247 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Aydın Özen, düzenlediği basın toplantısında “Büyükşehir herkesin büyükşehridir” dedi. Özen, yaptığı açıklamada, bu Başdanışman olarak son basın toplantımdır” ifadesinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Daire Başkanlığı Bandırma Beyaz Masa’da basın toplantısı düzenleyen Aydın Özen, Büyükşehir/Bütünşehir sisteminin temel özellikleri, yatırım yapma zorunluluğu, büyükşehir ve ilçelerin sorumluluk alanları, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin görev ve yetkileri sorumluluğu konusunda geniş açıklamalarda bulundu. Özen, Malta Deresi, Livatya, Cin çukuru, tekel binaları yerleri hakkında da bilgiler vererek, Bandırma Belediyesinin bazı konularda kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini söyledi.

Tekel binaları iki yeri için Bandırma Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesine hiçbir müracaatı olmadığını ve Büyükşehre sunulan hiçbir evraklarının bulunmadığını ifade eden Aydın Özen ayrıca, Bandırma Belediyesinin Cin Çukuru projesi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bir başvurusunun da olmadığını belirtti. Özen, Cin Çukuru projesi için bir tek muhatabın Kültür Tabiat Varlıkları olduğunu, Kültür Tabiat Varlıkları’nda da henüz böyle bir projenin olmadığını söyledi. Anıtlar Kurulu’na Bandırma Belediyesi’nin başvurusunun var olduğunu ancak elde projenin olmadığını söyleyen Aydın Özen, Anıtlar Kurulu’na ne Cumhurbaşkanı ne de Başbakan müdahale edebilir” dedi. Aydın Özen, Malta Deresi’yle ilgili yaptığı açıklamada ise “Burada problem şu, Büyükşehir Belediyesi kendine ait olan yerleri istimlak etmiş ancak Bandırma Belediyesi kendine ait olan yerleri istimlak etmedi. Bandırma Belediyesi DSİ’yi bu konuda boşuna suçlamasın” ifadesinde bulundu. “Milletin menfaati olan yerlerde çatışmaya girmeyiz” diyen Özen. “Biz, Büyükşehir ve Bandırma Belediyesi olarak devlet yatırımlarında her zaman elimizi taşın altına koyarız, bu konularda bir olmalıyız” dedi. Aydın özen, Kyzikos’ta tüm yetkilerin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu belirterek ayrıca, Erdek İlçesinde kanalizasyon ve su şebekelerinin tamamının değişeceğini de sözlerine ekledi. Ahmet Türkmen/Umut Osman Sunci

Etiketler :
Özen - Başdanışman Sıfatıyla Son Basın Toplantısını Düzenledi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net