Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Kimse Sigara Kullanmak İstemiyor”
“Kimse Sigara Kullanmak İstemiyor”
...
11-02-2019 11:48
GÜNDEM
0 Yorum
453 Okunma
Haberi Yazdır

Sigara Kullanan Vatandaşlar “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde” Sağlıklı Bir Hayata Adım Atmak İstediklerini Söylediler.

Bugün “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” ve Türkiye nüfusunun %26.5’i her gün tütün ürünleri kullanıyor. Biz de bugün, vatandaşlara mikrofon tutarak “Sigara kullanıyor musunuz?” ve “Sigarayı bırakmak istiyor musunuz?” sorularını sorduk. Sigara kullanan bütün vatandaşlar, aslında sigara kullanmak istemediklerini ve bir an önce bırakmayı düşündüklerini belirtiyorlar.

Sigara kullanan vatandaşlardan bazıları, özellikle 9 Şubat’ın kendileri üzerinde bir etki oluşturduğunu ve sağlıklı bir hayata adım atmak için bugünden itibaren sigarayı bırakacaklarını söylediler. Vatandaşlar, sigarayı istediklerinde bırakabileceklerini düşünerek kullanmaya başladıklarını ancak daha sonra bırakamadıklarını belirterek sigara içmeyen insanları da bu yönde uyarıyorlar.

Sigara içmeyen vatandaşlar ise asla sigara kullanmaya başlamayacaklarını ve sigara içenlere de anlam veremediklerini dile getiriyorlar. Sigara kullanmaya başlayıp daha sonra sigarayı bırakan vatandaşlar ise her yönden kendilerini daha iyi hissettiklerini vurgulayarak herkesi sigara kullanmayı bırakmaya davet ediyorlar.

“Devlet Sigarayı Bırakmak İsteyenlerin Yanında”

Alo 171 “Sigara bırakma danışma hattı” ve internet sitesi kuruldu. 81 ilde 521 sigarayı bırakma polikliniği kuruldu ve 766 hekim görevlendirildi. Ayrıca, sigarayı bırakma ilaçları ücretsiz dağıtılıyor. Tütün ürünlerinin reklamları yasaklandı. Dumansız hava sahası uygulandı ve kapalı mekanlarda sigara yasaklandı. Alo 184 İhbar hattı kuruldu ve Yeşil Detektör ihbar uygulaması başlatıldı.  /Umut Osman Sunci-Özlem Kurt

 

 

 

Etiketler :
“Kimse Sigara Kullanmak İstemiyor” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net