Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bostancı : “Sahile Yeni Bir Engelsiz Yaşam Merkezi Kuruyoruz”
Bostancı : “Sahile Yeni Bir Engelsiz Yaşam Merkezi Kuruyoruz”
...
12-02-2019 10:37
GÜNDEM
0 Yorum
339 Okunma
Haberi Yazdır

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı pazar sabahı kahvaltıda otistik ve down sendromlu çocuklar ve aileleri ile buluştu.

Özel Eğitim gören çocuklar ve aileleri ile kahvaltıda bir araya gelen Alp Bostancı ailelerin sıkıntılarını dinledi. Bostancı; “Otizm bir hastalık değil farklılıktır. Bu çocuklarımız inanılmaz ilgiye muhtaç. İçlerinde doğal bir yetenek var. Özel eğitim merkezlerimizde çocuklarımızı eğiterek, resim, işaret ve benzeri yollarla iletişim kurma becerilerini geliştirip topluma kazandırmalıyız” şeklinde konuştu. Alp Bostancı sözlerine şu şekilde devam etti;

“Hepinizin dertlerini tek tek biliyorum. 4 Yıl önce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile birlikte Bandırma'ya şuan Hacıyusuf Mahallesinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi Projesini tamamladık. Ancak Engelsiz Yaşam Merkezimiz artık Bandırmamıza yeterli değil. Özellikle yaşları belli bir noktadan sonra Rehberlik Araştırma Merkezinden gereken raporu alamayıp, özel eğitim kurumlarında eğitilemeyen çocuklarımızı da düşünmemiz, onları da eğitmemiz gerekiyor.

“Yeni Bir Engelsiz Yaşam Merkezi Kuruyoruz”

“Eskiden kıl çadırın olduğu bölgeye Engelsiz Yaşam Merkezi kurmayı düşünüyoruz. Bu Engelsiz Yaşam Merkezi ile birlikte RAM'dan rapor alamamış tüm çocuklarımıza kol kanat gereceğiz. Bu Yaşam Merkezimizde tüm çocuklarımızın yeteneklerine göre eğitim vermeyi planlıyoruz. Kimi çocuğumuz orada resim yaparken kimi çocuğumuz piyano öğrenecek, enstrüman çalacak.  Bu proje ile ilgili her türlü araştırmayı yaptık, aileler ile görüştük, fikirlerini, önerilerini aldık ve raporumuzu hazırladık. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz ile ortak bir şekilde bu projemizi hayata geçiriyoruz. Amacımız Özel eğitimli bu çocuklarımızı toplumun çalışan mekanizmasının içine yerleştirmek.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
Bostancı : “Sahile Yeni Bir Engelsiz Yaşam Merkezi Kuruyoruz” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net