Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Balkanlar İle Türkiye Arasında Köprü Olmak İstiyorlar
Balkanlar İle Türkiye Arasında Köprü Olmak İstiyorlar
...
12-02-2019 10:48
GÜNDEM
0 Yorum
437 Okunma
Haberi Yazdır

Bal-Göç Bandırma Şube Başkanı Bülent Aygün, Kültürel, Sportif Ve Ticari Faaliyetleri Ön Plana Çıkartarak, Balkanlar İle Türkiye Arasında Köprü Vazifesi Görmeye Hazır Olduklarını İfade Etti.

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Bülent Aygün, Bandırma’da Balkan göçmeni 1000’e yakın çifte vatandaş bulunduğunu ve dernek olarak 980 üyeye sahip olduklarını açıklayarak Balkanlar ile Türkiye arasında önemli roller üstlenebileceklerinin altını çizdi. Aygün, Türkiye’yi Balkanlar’da daha fazla tanıtmayı ve bu doğrultuda ilişkiler geliştirmeyi de Bal-Göç olarak amaçladıklarını ifade etti.

Aygün, Bal-Göç ile ilgili bildirmelerde bulunarak şu açıklamalara yer verdi, “Bal-Göç, 1984 yılında rahmetli Mümin Gençoğlu tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacımız, Türkler üzerindeki asimilasyon politikalarını kamuoyuna göstermekti. Çalışma faaliyetlerimiz de göçmenlerin ikameti, eğitimi ve vatandaşlıklarıyla ilgiliydi. Çok şükür günümüzde bu sorunlarımız çözüldü ve artık geride kaldı.

Şu an ileriye dönük çalışmalarımız sürüyor. Dernek olarak yeni yılda ve 8 Mart’ta geleneksel etkinliklerimiz oluyor.  Bundan sonrası için amacımız federasyon, dernek ve şube olarak Balkan ülkeleri ile Türkiye arasında köprü vazifesi görmektir. Kültürel, sportif ve ticari faaliyetleri ön plana çıkartmak istiyoruz.

Geçtiğimiz gün Genel Başkanımız şubemizi ziyaret etti ve bu konuları istişare ettik. Önümüzdeki Nisan Ayı, bir Bulgaristan ziyareti planlıyoruz. Bu ziyarette başbakanlığa kadar gideceğiz. Türkiye’yi Balkanlar’da daha fazla tanıtmak istiyoruz. Hali hazırda, Türkiye ile Bulgaristan arasında çok iyi ilişkiler var. NATO’da da aynı taraftayız.

Türkiye’de bulunan Balkan Göçmenleri bu tür faaliyetlerde aktif görev almak istiyorlar. TİKA ve Dış Türkler gibi kuruluşlar da bu konularda bizlerle istişare ederlerse, bu güne kadar olduğu gibi biz her konuda, her zaman hazırız. Biz Balkanlar’dan Türkiye’ye göç ettik ama yakın akrabalarımız, ağabey ve kardeşlerimiz hala oradalar. Onların neler istediklerini çok iyi biliyoruz.

Bundan sonraki amacımız net olarak köprü vazifesi görmek ve Balkanlar ile aramızdaki bu köprüyü kısaltmak, geniş bir bantta da yürünebilmesi için elimizden geleni yapmaktır.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Balkanlar İle Türkiye Arasında Köprü Olmak İstiyorlar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net