Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Gül Şehri Masalları Yarışması Düzenleniyor
Gül Şehri Masalları Yarışması Düzenleniyor
...
13-03-2019 10:21
GÜNDEM
0 Yorum
221 Okunma
Haberi Yazdır

3. Milli Kültür Şurası sonucu hazırlanan Eylem Planının” 12. Çocuk ve Kültür” bölümünde” Masal Yarışması” düzenlendi. Okul öncesine yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasına teşvik amacıyla Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü “ Gülşehri Masalları” başlıklı bir masal yarışması düzenlendi.

 01 Ocak 2019- 15 Ağustos 2019 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı Masal Yazma yarışmasında birinciye 2500 TL, ikinciye 2000 TL, Üçüncüye 1500 TL ödül verilecek. Ayrıca, Gül Kokulu Masal (Mansiyon) ödülü 500 TL ve Lavanta Kokulu Masal Ödülü (Özendirme) için de 500 TL olarak belirlendi.

Yarışmanın amacı, yıllardır sözlü kültür aracılığıyla dilden dile aktarılan fakat günümüz teknolojisinde unutulmaya başlanan masal konusunu yeniden gündeme getirmek, okul öncesine yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasını teşvik etmek. 

Yarışmada konu sınırlaması olmamakla birlikte, okul öncesi çocuklarımızın bilişsel ve psikolojik gelişmelerine katkı sağlayacak evrensel değerler ile (doğruluk, dürüstlük, iyilik, ahlaklı ve erdemli olmak, yardımseverlilik, hoşgörü…) çevre bilinci, hayvan sevgisi, yerel değerleri önemseme, farkındalıkları hoşgörü ile karşılama gibi konuların dikkate alınması uygun olacak. Başvuruların Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne yapılacağı belirtilirken, sonuçlar, Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü web sayfası (www.ispartakulturturizm.gov.tr) adresinde ilan edilecek. Ayrıca, başvuru sahiplerinin e-posta adreslerine bilgilendirme yapılacak.

Öte yandan, 2019 yılı Milli Mücadele’nin 100. Yılı’na ithafen “ 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması”,” Genç Sanat 5: Güncel Sanat Proje Yarışması” ve Genç Sanat.3. Afiş Tasarım Yarışması” düzenlendi. Yarışma ile ilgili bilgi ve şartnamelerin www.plastiksanat.kultur.gov.tr adresinden ulaşılabileceği belirtiliyor. 

Etiketler :
Gül Şehri Masalları Yarışması Düzenleniyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net