Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan Adayları Projelerini Tanıttı
Başkan Adayları Projelerini Tanıttı
...
14-03-2019 10:45
GÜNDEM
0 Yorum
349 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BANSİAD), Bandırma Belediye Başkan adayları Alp Bostancı ve Tolga Tosun´u ağırladı.

Bandırma Grand Asya otel de yapılan toplantı, BANSİAD Başkanı Cengiz Küçükköseleci´nin konuşmasıyla başladı. Küçükköseleci’den sonra Cumhur ve Millet İttifakları Bandırma Belediye Başkan Adayları projeleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundular. Aday adayları Alp Bostancı ve Tolga Tosun’un birbirlerine karşı gayet ölçülü davranmaları ve seviyeli konuşmaları dikkatlerden kaçmadı.

Bandırma’nın sanayi alanındaki büyümesini sürdüreceğine inanıyoruz

BANSİAD Başkanı Cengiz Köseleciler toplantının açılış konuşmasında şunları söyledi.“Bir sanayi kenti olan Bandırma´mızın, bundan sonra da sanayi alanındaki büyümesini sürdüreceğine tüm kalbimizle inanıyoruz ama bir önceki dönemde büyükşehir ile yaşanan bazı sorunlar yüzünden yatırımcıların, Bandırma´yı tercih etmediğini üzülerek gözlemlemiş bulunmaktayız. Bandırma´da yaşayan herkes gibi bizler de siyasi çekişmelerin olmadığı, yatırım ve ticaretin etkilenmediği, uzlaşmacı, yapıcı, şeffaf, demokratik bir yönetim anlayışı görmeyi arzu ediyoruz. Önümüzdeki süreçte sanayileşme ile birlikte büyüyecek sorunları da göz ardı edemeyiz. Bu bağlamda, çevreye duyarlı sanayileşme, planlı kentleşmenin büyük önem arz edeceğini de unutmamamız gerekiyor. 31 Mart´ta yapılacak seçimlerin ardından seçilecek adayın da bizlerle aynı duyarlılığı taşıyacağını, bu sorumluluğu en iyi şekilde üstleneceğini umut ediyoruz. Hepimizin ortak amacı olan Bandırma´mızın gelişip büyümesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da BANSİAD olarak ortak çalışmalarda bulunmaya ve Bandırma´mıza hizmete hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.”

10 yıldır devam eden CHP iktidarını değiştirmek istiyoruz

BANSİAD üyelerinin yanı sıra siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda ilk konuşan Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan adayı Alp Bostancı oldu. Bandırma’da doğduğunu ve bu şehirde yaşadığını söyleyerek konuşmasına başlayan Alp Bostancı “ 10 yıldır devam eden CHP iktidarını değiştirmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da bu konudaki talebini bizzat bana iletti. Bandırma 5 yıl boyunca Büyükşehir ile sıkıntılar yaşadı. Bu sıkıntılarda kentin gelişiminde sorunlar yaşanmasına neden oldu. Bandırma Belediyesi bu 5 yıl boyunca kenti bir çekim noktası durumuna getiremedi. Yatırımcının gelmesi için çaba harcamadı. Çevre konusundaki duyarlı olarak sanayinin Bandırma’ya gelmesi yönünde çalışmalıyız.

Artık hastalarımız, Bursa ve Balıkesir’e sevk edilmeyecek

Verimli topraklara sahibiz. Ayda 5 Bin ton süt toplama kapasitemiz var. Bunu değerlendirmek zorundayız. Gençlerimizi amatör spor kulüpleri içine sokmalıyız. Üniversitedeki bölüm sayısı artırmalıyız. Hastanemizin ek bölümü açılıyor. Artık hastalarımız Bursa ve Balıkesir’e sevk edilmeyecekler. Ancak kentin mutlaka bir diyaliz merkezine ihtiyacı var. Bu konuda Bandırmalı sanayicilerin desteği gerekiyor”.

Projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz

“Kentin alt yapılarının yenilenerek çevreye saygılı yeni yerleşim alanları oluşturmak zorundayız” diyen Alp Bostancı “ Bunun için Tatlısu mevkisinde yatay mimari ile yeni kent oluşturacağız. Sebze ve meyve hali kaldırılıp yerine yeni bir ticaret merkezi yapacağız. Sahildeki tekel arazisi alt katları ticari alanlar, üst katları otopark şeklinde yeni yapısına kavuşacak. Şimdiki sahildeki otopark alanı da insanların gezinti alanları olacak. Köprülü kavşak çalışmaları başlıyor. Yapılacak iki yeni çevre yolu ve akıllı trafik lambaları ile Bandırma’nın trafiği oldukça rahatlayacak. Kapatılan çadır cafenin yerine engelsiz yaşam merkezi yapılacak. Downsendromu ve otizmli çocuklar aileleri tarafından gündüz buraya bırakılacak. Bandırma ilçesinde sayıları 488 olan bu engelli kardeşlerimiz bu merkezde eğitim alacaklar. Edincik ve Aksakal doğalgaza kavuşacak. Meyve halinin yerine  bir Kadın Doğum ve Çocuk hastanesi yapılacak.  Gross marketin arkasında, Livatya’da ve Merinos Çiftliğinin bir bölümünde yeni millet bahçeleri yapılacaktır “ dedi.

 

Bandırma’yı birlikte yöneteceğiz

Alp Bostancı’nın konuşmasının ardından iş dünyasından geldiğini ve belediyecilik konusunda da tecrübeli olduğunu belirten Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun ise “ Geriye dönük 30 yıllık Bandırma için açıklanan tüm projeleri inceledim. Her partinin projeleri aşağı yukarı aynı olmuş ama hayata geçirilememiş. Biz daha gerçekçi, yapılabilir ve insan odaklı butik projeler hazırladık. 155 Bin nüfusa sahip Bandırma’yı tek başımıza değil, sanayiciler, muhtarlar, STK’lar ve halka beraber yöneteceğiz. Bu dönem Bandırma’nın 50 yıllık yol haritasını hazırlayacağız. Bu yol haritamız insana ve doğaya saygılı sanayileşme olacaktır. Merkez mahalleler ile kırsal mahallelerin sıkıntıları oldukça farklı. Merkezde trafik, otopark ve yeşil alan yokluğu öne çıkarken, kırsal mahallelerde merkezi hükümetle ilgili olan sıkıntılar öne çıkıyor. Kırsal mahallelerdeki sorunlar ile ilgili olarak belediye bünyesinde içinde Ziraat Mühendisinin olduğu bir çalışma grubu oluşturacağız.

Bandırma’nın bir kültür şehri olmasını istiyoruz

Geleceğimiz olan çocuklarımız için yerel yönetim olarak kreşler açacağız. Anneler sabah çocuklarını bu kreşlere bırakarak günlük işlerine dönecekler. Yaşlılar ve Demas hastaları içinde sağlık Merkezi açılacak. Hastalarımız gün içinde rehabilitasyon alabilecekler. Bandırma’nın bir kültür şehri olmasını istiyoruz. Bunun için projeler hazırladık. Son Kurşun Anıtı ve Bandırma Vapuru projelerimiz arasında yer alıyor. 4 Bin yıllık bir tarihe sahip olan Edincik’in tarihi evleri ve camileri restore edilerek turizme kazandırılacak. İtfaiyenin arkasındaki alana gençlerimiz için spor alanları olacak. Bandırma’nın 3 yerinde butik pazaryerleri açacağız” ifadesinde bulundu. Ahmet Türkmen/Umut Osman Sunci

 

Etiketler :
Başkan Adayları Projelerini Tanıttı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net