Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Havalar Bozdu, Fiyatlar Arttı
Havalar Bozdu, Fiyatlar Arttı
...
15-03-2019 10:03
GÜNDEM
0 Yorum
333 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkçı Cem Teciman, Olumsuz Hava Şartları Dolayısıyla Bandırma Körfezine Balık Gelmediğini, Bu yüzden de Fiyatların Arttığını Belirtti.

Birkaç günlük yalancı baharın ardından bölgemizi tekrar etkisi altına alan olumsuz hava şartları, balık fiyatlarını arttırdı. Balıkçı Cem Teciman, tezgahlardaki balıkların Çanakkale’den ve Erdek Körfezi’nden geldiğini belirterek fiyatların da bu yüzden yükseldiğini söyledi.

Teciman değerlendirmesinde, “Havaların bozması sonucu Bandırma Körfezi’ne balık gelmiyor. Şu an Çanakkale ve Erdek’te avlanılabiliyor ve balıklar bize buralardan geliyor. Bandırma’dan balık gelmeyince de fiyatlar haliyle yükseliyor. Hamsinin kilosu 25, kolyoz 20, istavrit 20, çinakop, tekir ve barbun ise 50 liradan satılıyor. Bu fiyatların sebebi Marmara Denizi’nin esmesidir. Şu an balıkhanede bazı balıkçıların dükkanları da kapalı. Çünkü fiyatlar pahalı ve balıkçıların alım gücü de sınırlı.

15 Nisan itibariyle de büyük metrajlı gırgırların avlanma yasağı başlayacak, kıyı balıkçılığıyla ve küçük metrajlı teknelerle avlanma devam edecek. 15 Nisan’a kadar havalar müsaade ederse bol balık gelmesini temenni ediyor, halkımızı da balık yemeye davet ediyoruz,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Havalar Bozdu - Fiyatlar Arttı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net