Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Her Gün 40 Kilometre Yol Yürüyor
Her Gün 40 Kilometre Yol Yürüyor
...
23-03-2019 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
300 Okunma
Haberi Yazdır

25 yıldır kucağına aldığı simitlerle Bandırma’nın cadde ve sokaklarını adım adım dolaşan 54 yaşındaki Ahmet Ceyhan günde en az 40 kilometre yol yürüyor.

Yürümekle yorulmadığını ancak veresiyecilerin kendisini yorduğunu belirten Ahmet Ceyhan, 5 çocuğundan 4’ünü simit satarak evlendirdiğini, bekar olan 1 çocuğunu da evlendirdikten sonra kendisini emekliye ayıracağını ifade ediyor.

Ahmet Ceyhan” Aslında bu iş benim sağlığımı koruyor, günde en az 40 kilometre yürüyüş yapıyorum, yani hem satış yapıyor hem de spor yapıyorum. Sağlığım gayet yerinde ancak dişlerimi koruyamadım. Bunu da 25 yıldır bağırıp çağırmama yoruyorum.  Önemli olan benim ayakta durmam, Sadece beni yoran veresiye simit alıp parasını ödemeyenler. Benden simit alıp adını unutanlar, beni görünce yüzlerini dönüyor. Asıl zoruma giden olay, benden alıp borcunu ödemeyenlerin başkasından simit aldıklarını görüyorum, bu çok yanlış bir şey. Benim veresi defterim dahi yok, aklımda tutabildiklerimi tutuyorum, tutamadıklarımı da kendilerine bırakıyorum. Ben, sadece simit satmak suretiyle ailesini geçindiren birisiyim. Benim etim ne budum ne. Kazanacağım üç beş kuruşun yarısı veresiye giderse ben evime nasıl ekmek götüreceğim” diyerek veresiye simit alanları da bir an önce paralarını ödemeye davet ediyor. 

Etiketler :
Her Gün 40 Kilometre Yol Yürüyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net