Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Nevruz; Birlik, Beraberlik Ve Kardeşliktir”
“Nevruz; Birlik, Beraberlik Ve Kardeşliktir”
...
23-03-2019 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
278 Okunma
Haberi Yazdır

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesinde düzenlenen 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Nevruz kutlamalarına katıldı. Kutlamalarda Vali Yazıcı, protokol üyeleri ile birlikte fidan dikti, çekiç ile örste demir dövdü.
Nevruz kutlamalarında konuşan Vali Ersin Yazıcı, Nevruz'un,  yüzyıllardır yaşatıldığı bölgelerde kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayram olduğunu söyledi.
NEVRUZ, BİR TÜRK GELENEĞİDİR
Nevruz'u başka amaçlarla kutlamak isteyenlere seslenen Vali Yazıcı, "Bugün burada Bahar Bayramı ve Dünya Orman Haftasını kutlamak için bir araya geldik. Ben bu ülkede Nevruz'u başka maksatlar ile kutlamaya veya bugünü bahane ederek kendi kötü emellerini alet etmeye çalışanlara bir kaç söz sarf etmek istiyorum. Nevruz, bir Türk geleneğidir, Orta Asya'dan gelmektedir. Baharı karşılama için halkımızın kış bitiminde baharın güzelliklerini, o güzel müjdelerini karşılamak için yaptığı bir takım etkinliklerden oluşmaktadır." dedi.
TÜRKİYE'NİN BİR VE BERABER OLMASININ İŞARETİ
Nevruz'un, Türkiye'nin bir ve beraber olmasının işareti olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Bir bayram coşkusuyla karşılanan Nevruz'un, özüne uygun biçimde kardeşçe kutlanmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın Nevruz'unu kutluyorum." diye konuştu.
DEMİR DÖVÜP, OK ATTILAR
Konuşma sonrası öğrenciler Nevruz şiiri okurken, halk oyunları ekibi, Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü gösterileri de Nevruz kutlamalarına renk kattı. Gösterilerin ardından Vali Ersin Yazıcı örste demir dövdü. Vali Yazıcı daha sonra fidan dikerek, çocuklarla yakından ilgilendi.

Etiketler :
“Nevruz; Birlik - Beraberlik Ve Kardeşliktir” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net