Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Dr. Tanış, Alerjik Reaksiyonlara Dikkat Çekti
Dr. Tanış, Alerjik Reaksiyonlara Dikkat Çekti
...
25-03-2019 10:11
GÜNDEM
0 Yorum
242 Okunma
Haberi Yazdır

KBB Op. Dr. Tuncay Tanış, Bahar aylarında görülen alerjik reaksiyonlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bandırma Devlet Hastanesi’nde görevli KBB. Op. Dr. Tuncay Tanış, mevsim geçişlerinde yaşanan alerjik rahatsızlıklara değinerek özellikle Bandırma gibi rüzgarı bol şehirlerde daha da çok alerjik hastalıklar görüldüğünü belirtti. Mevsim geçişlerinde yaşanabilen enfeksiyona bağlı rahatsızlıklara dair açıklamalarda da bulunan Dr. Tanış, değişken hava koşullarına karşı vatandaşı uyardı.

Dr. Tanış, yaptığı açıklamalarda şunları söyledi, “Mevsim geçişlerinde ve en çok bahar aylarında alerjik reaksiyonlar öne çıkmaktadır. Özellikle Bandırma gibi rüzgarın çok olduğu yerlerde havada dolaşan alerji miktarı çok fazla. Bu yüzden Bandırma’da çoğu yere göre daha fazla alerjik hastalık görüyoruz. Bu tür alerjik reaksiyonlar bazı hastalarımızı çok rahatsız etmekte.

Alerji, normalde zararlı olmayan bazı maddelerin alerjik reaksiyon gösterme potansiyeline sahip bazı insanlarda vücudun gösterdiği aşırı tepkidir. Bu tür rahatsızlığı bulunan hastalarımız, yorgunluk ve uykusuzluk çekerler. Göz altlarında şişmeler, burun akıntıları ve aşırı hapşırma gibi durumlar yaşarlar. Bu tür şikayetleri bulunan hastalarımızın bize başvurarak kontrollerini yaptırmalarını istiyoruz. Bu şikayetler, bir alerjik reaksiyona bağlı olarak gerçekleşiyorsa alerji testlerini ardından da tedavilerini yapmamız gerekir. Hastalarımızın neye alerjileri olduğunu tespit ettikten sonra yaşamlarını ona göre düzenlemelerini tavsiye ederiz.

Ayrıca bahar aylarında havaların birden ısınıp, birden soğumasıyla birlikte sıkça solunum yolu enfeksiyonları görülür ve çokça viral enfeksiyonlar yaşanır. Vatandaşlarımız bu değişken hava koşullarından kendilerini korumalıdırlar. Hemen yazlık moda da geçilmemeli, tamamen kışlık modla da devam edilmemelidir. Ortasını bulup dikkat edilmelidir.” /Umut Osman Sunci-Özlem Kurt

Etiketler :
Dr. Tanış - Alerjik Reaksiyonlara Dikkat Çekti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net