Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma, Huzur Ve Güvenliğin Ön Plana Çıktığı Bir İlçedir
Bandırma, Huzur Ve Güvenliğin Ön Plana Çıktığı Bir İlçedir
...
11-04-2019 11:07
GÜNDEM
0 Yorum
306 Okunma
Haberi Yazdır

Polis teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü  Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenle kutlandı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla devam etti.

Törene, Belediye Başkanı Tolga Tosun, İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, İlçe jandarma Komutanı Yzb. Mahir Mavi, Polis Emeklileri Derneği Başkanı Selahattin Eren, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Bandırmaspor Başkanı Göksel Karlahan ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi ve Şehit Aileleri Derneği ile daire müdürleri katıldı. Program sonunda vatandaşlara pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.

Polis teşkilatı adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Komiser Osman Demirci yaptı. Demirci, konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle tertip edilen törene hoş geldiniz. Türk Polis Teşkilatı kurulduğu 1845 yılından beri kendisine tevdi edilen vazifeyi, mukaddes bir emanet bilerek; milletimizin huzur ve esenliği, devletimizin varlığı ve birliği için güvenlik hizmeti veren, onurlu mazisini bu uğurda nasip olan Şehitlik ve Gazilik rütbeleri ile taçlandıran, kudretini milletinden ve maneviyatından alan köklü bir kurumdur.

Zira Emniyet Teşkilatı, suç ve suçluya karşı sergilediği gayretli ve özverili mücadeleyle her zaman göz doldurmuş, bağrından çıktığı milletinin medarı iftarı olmuştur.

 Teşkilatımız, Anayasal düzenin ve kanunların kendisine yüklediği vazifenin şuuru ile hareket etmeyi şiar edinmiş, büyük bir aile olup kurumsal karakteri ve seçkin kadrosuyla vicdanı olmayanların karşısına dikilmekten asla ve asla imtina etmiştir ve etmeyecektir.

 Bandırma ilçemiz, günün 24 saati verilen bu etkin mücadelenin sonucu olarak, asayişin ve genel güvenliğin sağlanmasında, huzur ve esenliğin tesis edilmesinde ile ön plana çıkan ilçelerden biri olmuştur.

Halkımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze verdiği destek ve duyduğu güvenle bu başarının elde edilmesinde şüphesiz ki en büyük pay sahibidir.

İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak tüm suç türlerine ve bu suçların faillerine karşı yürüttüğümüz mücadele, artan vazife aşkı, görev sadakati, sarsılmaz bir inanç kararlılıkla devam ettirilecektir” dedi. Konuşmanın ardından, vatandaşlara pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu. Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran’a Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yılı nedeniyle ziyaretler yapıldı. Polis Lokalinde yapılan ziyaretlerden biri de, Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bandırma Şubesi tarafından gerçekleştirildi.

Etiketler :
Bandırma - Huzur Ve Güvenliğin Ön Plana Çıktığı Bir İlçedir -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net