Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > Facebook ek güvenlik önlemleri almaya karar verdi
Facebook ek güvenlik önlemleri almaya karar verdi
...
12-04-2019 11:40
TEKNOLOJİ
0 Yorum
456 Okunma
Haberi Yazdır

Facebook gibi platformlarda popüler olmakla dürüst olmak arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Facebook, daha önceleri popüler olanların yanındayken artık daha çok dürüst olanların yanında yer alacak. Bu nedenle ek güvenlik önlemleri getiren Facebook, bunu daha çok yazılımsal boyutta gerçekleştirecek.

Facebook tüm bu ek güvenlik önlemlerinden herkesi sorumlu tutacak. Herhangi bir konum veya popülarite gibi hiçbir koşul göz önünde bulundurulmayacak. Facebook gruplarında yer alan haberler, eğer doğruları yansıtmıyorsa diğer kişilerin haber kaynakları içerisinde daha az yer alacak.

Ayrıca yeni uygulamada, Messenger için onaylanmış profil rozetleri ve sayfaların güvenilirliği gibi bazı detaylar da yer alacak. Messenger, engelleme konusunda biraz daha geniş bir seçenekler kategorisine sahip olacak.

Facebook herhangi bir sayfa veya grubun güvenli olduğunu, aldığı bağlantı sayısına göre belirleyecek. Örneğin bir sayfa, eğer diğer gruplar tarafından da bağlantı olarak verilmişse bu sayfanın güvenli olduğu otomatik olarak algılanacak.

 

Daha önceden WhatsApp’ta kullanılan doğruluk belirleme yöntemleri, Facebook’ta da kullanılacak. Sizce de Facebook, bu sayede daha güvenli bir sosyal medya platformu olacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. /mynet

Etiketler :
Facebook ek güvenlik önlemleri almaya karar verdi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net