Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Başkan İlk Toplantıyı Başarıyla Yönetti
Başkan İlk Toplantıyı Başarıyla Yönetti
...
12-04-2019 11:47
GÜNDEM
0 Yorum
360 Okunma
Haberi Yazdır

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun öncülüğünde ilk Belediye Meclis Toplantısı yapıldı.

Başkan Tolga Tosun meclis üyeliğine seçilen AKP ve MHP’li üyeler ile göreve başladığı ilk gün törene katılamayan CHP’li meclis üyelerine Belediye rozetlerini kendi elleriyle taktı. Tosun, ilk toplantısını yılların tecrübesi ve birikimiyle başarılı bir şekilde yönetip sınıfı geçti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Av. Tolga Tosun Başkanlığındaki ilk meclis toplantısında 1. ve 2. Başkan Vekilleri, Meclis Divan Katipleri, Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri, Tarife Komisyon Üyeleri, İnceleme – Araştırma Komisyon Üyeleri, İmar Komisyonu Üyeleri ve Kıymet Takdir Komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı. Ayrıca 2018 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Meclis bitiminde gerçekleştirdiği konuşmada: “ Tüm parti temsilcilerinin rozetlerini bir kenara bırakarak Bandırmamızın menfaatleri uğruna var güçleri ile çalışacaklarına inancım tamdır. Ayrıca Büyükşehirde AKP, Bandırma CHP Belediyesi göreve gelmiş olsa dahi kentimiz için Büyükşehirle uyumlu bir şekilde çalışacağımızı inanıyorum. İlk etapta Büyük projelerle değil de insanların yaşamlarını kolaylaştıracak projeleri hep birlikte öncelikli olarak hayata geçireceğiz. Seçilen Komisyon üyeleri ve mecliste alınan kararlar kentimize hayırlı olsun” dedi.

Bandırma Belediyesi Meclis 1. Başkan vekilliğine Fatma Sibel Salı, 2. Başkan vekilliğine Yalçın Cömert seçilirken, Meclis Divan katipliği görevine de Merve Polat ve Mesut Karabulut getirildi.

Encümen üyeliklerine Merve Polat, Nüvit Erten ve Cihan Yılmaz, Plan ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Müjdat Gündoğdu, Adil Levent Coşkun, Nüvit Erten, Adem Yılmaz, Oya Yücel, Tarife Komisyon üyeliklerine Hüseyin Koçyiğit, Fatma Sibel Salı, Sıtkı Ağan, Hasan Basri Kırbaş, Murat Atansay, İnceleme-Araştırma Komisyonu üyeliklerine Merve Polat, Sıtkı Ağan, Selim Panç, Aydilek Gönenç, Zeynep Özdemir, Kıymet Takdir Komisyonu üyeliklerine Abdullah Erbay, Mesut Özdemir, Cihan Yılmaz, Eren Ülkü, Soner Koçoğlu seçildi. Marmara Belediye Birliğinde Bandırma Belediyesini Tolga Tosun (doğal) Sıtkı Ağan (asil)  Aydın Yağar’da (yedek) üye olarak temsil edecekler. Ayrıca, Sağlıklı Kentler Belediyeler Birliğinde Bandırma Belediyesini Selim Panç ve Aydın Yağar temsil edecek. Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Tolga Tosun, 10 yıllık meclis üyeliği tecrübesiyle ilk kez başkanlık yaptığı toplantıyı başarıyla yönetmesi ve konulara oldukça hakim olması dikkatlerden kaçmadı. Bir sonraki meclis toplantısının 3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 19:00 da yapılmasına karar verildi. /Ahmet Türkmen-Canan Babacan Yıldız  

 

 

 

 

Etiketler :
Başkan İlk Toplantıyı Başarıyla Yönetti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net