Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Marmara Medya Grup’tan Belediyeye Hayırlı Olsun Ziyareti
Marmara Medya Grup’tan Belediyeye Hayırlı Olsun Ziyareti
...
12-04-2019 11:48
GÜNDEM
0 Yorum
313 Okunma
Haberi Yazdır

Marmara Medya Grup Ailesi, Bandırma Belediyesi’ni Ziyaret Ederek Hayırlı Olsun dileklerinde Bulundu.

Marmara Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni Ümit Babacan, Yazı İşleri Müdürü Canan Babacan Yıldız ve Marmara Medya Grup Çalışanları Bandırma Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Tolga Tosun, Başkan Yardımcıları Ozan Onur ve Metin Ok ile bir araya gelinen ziyarette Marmara Medya Grup adına hayırlı olsun dilekleri iletilirken, Bandırma’nın geleceği adına fikir alış verişlerinde bulunuldu ve yerel basın üzerine sohbet edildi.

Ziyaretlerde Marmara Medya Grup ailesi adına konuşan Genel Yayın Yönetmeni Ümit Babacan, Başkan Tolga Tosun, Başkan Yardımcıları Ozan Onur ve Metin Ok’a hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Gazete, radyo ve televizyon olarak yıllardır bölgemize hizmet ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Bandırma’ya yapacağınız bütün yatırımlarda inşallah bir ayna vazifesi görmüş olacağız. Bizim yayın politikamız yıllardan beri tarafsız ve doğru haber ilkesi üzerinde kuruludur. Amacımız yaşadığımız şehre bir çivi çakılacaksa bizim de desteğimiz olsun mantığını gözetmektir. Halkımızın aynası olarak bundan sonra da aynı çizgide devam edeceğiz. Bu 5 yıllık süreçte Bandırma’ya yapacağınız yatırımlarda başarılar diliyoruz. Her şeyin de takipçisi olacağımızı belirtiyoruz,” dedi.

Belediye Başkanı Tolga Tosun

“Teşekkür ediyorum Ümit ağabeycim. Bizim her şeyden önce bir ağabey kardeş ilişkimiz var. Aday adayı olmadan önceki dönemde de bir araya geliyor, istişarelerde bulunuyorduk. Daha sonra aday adaylığımızı netleştirdik ve başvurumuzu yaptık. O dönemde de televizyonunuza, radyonuza gelip sürekli olarak istişarelerde bulunduk. Sizler daha tecrübeli ağabeylerimiz olduğunuz için bizlere önderlik yaptınız. Adaylığımızın gelmesiyle de beraber aktif bir seçim kampanyası yürüterek yüzde 58,44 gibi bir oy oranıyla Bandırma’da CHP’ye 3’üncü sefer belediye başkanlığını kazandırdık. Destekleriniz için sizlere teşekkür ediyorum. Hep yanımızda oldunuz ve bizi yalnız bırakmadınız.

Şimdi işimiz daha da zor ve zamana karşı yarışacağız. 60 aylık bir süremiz var. Bandırma’ya hizmeti en doğru, en adaletli, en eşit şekilde getirmek için 7/24 çalışacağız. Hizmetin en iyisini getirmeye çalışacağız. İnsanların hayatını kolaylaştıracak ve hayata dokunacak projeler geliştireceğimizin taahhüdünü verdik. Ütopik projeler değil de yaşam kolaylaştırmayı istiyoruz.

Türkiye’nin bugünkü koşullarında, ekonomik sıkıntılardan tutunda diğer devletlerle yaşanan sorunlara kadar birçok sıkıntı bizim insanlarımızın üzerlerinde birer yük. Bugün seçimler bitti ama İstanbul meselesinden dolayı insanlar ne olacak diye konuşuyorlar. Bu bile ülke gündemine oturan ve hayatın işleyişini durduran insanların psikolojisini bozan bir şey. Biz burada belediye olarak devreye girip insanların yükünü almak istiyoruz.

Artık belediyeciliğin sadece yol, kaldırım onarıp ve çöp toplamaktan ibaret olmadığını bilerek yola çıktık. Bandırma’da 31 Mart gecesi bunun seçimini yaptı. İnşallah önümüzdeki günlerde seçimde gösterdiğimiz performansı arttırarak aktif olarak belediye hizmetlerinde de göstermek istiyoruz. Bu doğrultuda basınımızın üzerine de çok büyük görevler düşüyor. Bizim hatalarımız, yanlışlarımız, eleştirilecek noktalarımız olabilir. Bu konuda sizden yana hiçbir şüphemiz yok. Her zaman tarafsızlığınızı korudunuz ve eleştirel gazetecilik mantığıyla hareket ettiniz.  Sizlerin bizlere gerçekleri göstereceğinize inanıyorum ki biz de yapmış olduğumuz yanlışlardan dönelim.”

Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur

“Öncelikle bu ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Bildiğimiz gibi medya yerel yönetimler için olmazsa olmazdır. Bence siz gerçekten eksik olarak gördüğünüz şeyleri sütunlarınıza ve televizyona taşıdığınız zaman gerçek dost olursunuz, bize yol gösterici olursunuz.

Bu benim 3. Dönemim. Görev yaptığım süre içerisinde her zaman yerel medya ile bir ağabey kardeş ilişkisi içerisinde oldum. Bunun faydalarının pozitif olduğunu düşünen biriyim. Tolga başkanla yeni bir ekibe 2019’da merhaba dedik. Bandırma sürekli büyüyor. Önemli olan bu kenti marka kent nasıl yapabiliriz, bu kentin eksikleri neler ve en önemlisi üzerinde en çok durduğumuz konu büyükşehir ile uyumsuzluğu çözmemiz gerekiyor.  Buna herkesin ihtiyacı var. Ben masada oturup, konuşarak her şeyi çözebileceğimizi düşünüyorum. Bandırma’yı il yapmak istiyoruz. Bandırma sürekli gelişiyor, sanayi gelişiyor. Buna bağlı olarak insan gücünü de geliştirmemiz gerekiyor. İstihdamı arttırmamız gerekiyor. Çünkü son yıllarda bölgemizde yatırım biraz azaldı. El ele verip üniversiteyi, sivil toplum örgütlerini, ticaret odalarını da bu işin içine katmak istiyoruz.

Ben daha ileriye giderek Bandırma’nın geleceği ile ilgili her konuda bu kentte yaşayan yerel yöneticiler dışında televizyonun, medyanın, ticaret odasının, borsanın, herkesin söyleyecek bir şeyi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle birbirimize, sevgiye çok fazla ihtiyacımız var. Artık bu insanlar barış ortamını yaşamalı ve bunu birlikte olursak başarırız. Bir takım rahatsızlıklarım olmasına rağmen belediye ayağında yaşanan her şeyi birinci dereceden bilen birisiyim. Hepimiz Bandırma’nın geleceği için pozitif şeyler düşünüyoruz ve birlikte olursak başarırız.”

Belediye Başkan Yardımcısı Metin Ok

 “Öncelikle bu nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. MAR TV görsel medya ve yazılı basın mensubu arkadaşları olarak, aile olarak ben de sizleri ayrı tutuyorum. Sizinle yıllardan beri süre gelen dostluğumuz var. Yakından tanıdığım aile bireyleriyle beraber uzun yıllardır tanışıyoruz. Sizler bizleri bu makamlarda görmekten elbette ki mutluluk duyduğunuzu ifade ettiniz.  Bandırmalıların da bizleri bu makama layık görüp getirdikleri için bizler de son derece mutluyuz. Onlara sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz.

Biz kendimizden eminiz. Bandırma’ya doğru projelerle, doğru zamanlamayla, ekip olarak doğru işler yapacağımıza inanıyoruz. Bunun için çalışmalarımıza başladık, kaybedecek zamanımızın olmadığını da çok iyi biliyoruz. Tabi ki şuan da alışıla gelmiş bir şekilde tebrik ziyaretleri sürecin içerisinde var, kabul dönemindeyiz. Ondan sonraki süreçte hemen sahaya inip Bandırma’yı hak ettiği noktaya taşımak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden Bandırmalıların da bir şüphesi olmasın.

Basın bizim için çok önemli bir kalem. Elbette ki tarafsız yayın çok önemli, hatalarımız varsa hatalarımızı eleştirel boyutta dile getirilmesi bizi çok mutlu eder. Eleştiriden kaçmak mümkün değil,  yeter ki yapıcı olsun. Bir hatamız varsa bunu kamuoyu adına dile getirmeniz bizleri memnun ve mutlu eder. Hiç yüksünmeyiz, hiç kırılmayız. Yine dostluğumuz, arkadaşlığımız, basına saygımız devam eder. Sizler görevinizi yapacaksınız, bizler görevimizi yapacağız, birbirimizi tamamlayacağız. Siz eksikliklerimizi dile getireceksiniz bizler de sizin eksikliklerinizi elimizden geldiğince gidermeye çalışacağız. Yerel basını, basını, Bandırma’yı, Bandırma’da yaşayanları, yolları, temizliği çok önemsiyoruz. Yani yaşamın her alanını, yaşlıları, engellileri önemsiyoruz. Toplumun her tarafını kucaklamak istiyoruz. Artık buraya seçildik, parti rozetini bir kenara bırakacağız, hizmet etmeye çalışacağız.

 Ben şahsen Bandırma’nın kaybolan yılları olduğunu zaten her fırsatta söylüyorum. Zamanla yarışacağımızı da biliyorum. Belediyenin bütçesi oranında bir şeyler yapmaya çalışacağız. Büyükşehirle nasıl bir paylaşım olur tüm Bandırmalılar gibi bende merakla bekliyorum. Acaba büyükşehir yasasıyla birlikte daha önce Bandırma Belediyesi’nin kullanmış olduğu alanlar tekrar ek bir protokolle Bandırma Belediyesi’ne verilebilir mi, bu çok önemli bir konu. Bunu mutlaka zorlamamız lazım. Eğer oraları da bir ek protokolle Bandırma Belediyesi bünyesinde hizmet alanına açarsak sanırım çok daha faydalı olacağız. Eğer bunun aksini düşünen varsa açıkça söylüyorum art niyetlidir. Yani büyükşehirin bize bu konuda art niyetli olmaması lazım. Neticede biz rozetimizi çıkardık, hizmet edeceğiz. Onların da aynı duyarlılığı göstermesini bekliyorum.” / Umut Osman Sunci-Özge Oybak

Etiketler :
Marmara Medya Grup’tan Belediyeye Hayırlı Olsun Ziyareti -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net