Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bu İnsanlar Potansiyel Katil Olarak Aramızda Dolaşmaktadır”
“Bu İnsanlar Potansiyel Katil Olarak Aramızda Dolaşmaktadır”
...
13-04-2019 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
387 Okunma
Haberi Yazdır

GÜMÇED Bandırma Şubesi’nden Ankara’da Meydana Gelen Hayvan Katliamına En Üst Perdeden Kınama Geldi.

Ankara’da 16 köpeğin 3 şahıs tarafından zehirlenerek öldürülmesine ve şahısların tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesine bütün Türkiye’de tepkiler çığ gibi büyüyor. Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği(GÜMÇED) Bandırma Şubesi de Ankara’da meydana gelen hayvan katliamına tepki göstererek Hayvanların Korunması ile ilgili Kanundaki eksikliği tekrar gündeme getirdi.

GÜMÇED Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ne yazık ki hayvanları korumaktan çok uzak. Ankara’da 16 sokak köpeğini öldüren 3 şahıs bu yasaya dayanılarak serbest bırakılmıştır. Kabahatler Kanunu’na göre verilecek bir miktar para cezası ile salıverilen bu insanlar potansiyel katil olarak aramızda dolaşmaktadır.

Mecliste bekletilen yeni Hayvan Hakları Yasası bir an önce meclise gelmeli, yasalaşmalı ve hayvanları öldüren kişilere hapis cezası verilmelidir. Bu ceza da ertelenmemelidir. Eğer bu yasa çıkarılmazsa insan dışındaki varlıkları öldüren insanlar rahatça aramızda dolaşmaya devam edecektir. Hayvanları öldürenler insanları da rahatça öldürebilir. Hayvanların yaşam hakkını elinden alan bu insanları şiddetle kınıyor, bu insanların hapis cezası almasını istiyoruz.

Yapılan araştırmalara göre seri katillerin tek ortak özelliği insanlardan önce hayvanlara eziyet etmeleri ve onları öldürmeleridir. Bu insanlar daha sonra diğer insanların da canına kastedeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu nedenle gerekli yasayı bir an önce çıkarmalı ve bu tür insanların aramızda dolaşmasına izin vermemeliyiz.

Hayvan sevgisi taşımayan bir insan insanı da sevemez. Bir hayvana nasıl eziyet ediyorsa aynı acıyı insana da çektirir. Özellikle ve öncelikle insanlarımızdaki sevgiyi büyütmek, geliştirmek için ailelerin çocuklarıyla hayvan sahiplenmesi ve onları beslemesi gerekir. Bu çocukların duygusal gelişimine son derece olumlu katkı yapacaktır. Bu şekilde biçimlenmiş bir toplumda hayvanlara karşı eziyet edilmesi zaten mümkün değildir. Sorunumuz acıma duygumuzun tam olarak gelişmemiş olmasıdır.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
“Bu İnsanlar Potansiyel Katil Olarak Aramızda Dolaşmaktadır” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net