Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Erdek, Sertifikasız Doğalgaz Firmalarının Cenneti Mi Oluyor?
Erdek, Sertifikasız Doğalgaz Firmalarının Cenneti Mi Oluyor?
...
15-04-2019 11:00
GÜNDEM
0 Yorum
262 Okunma
Haberi Yazdır

Doğalgaz’da ikinci etap alt yapı çalışmalarına başlamak için gün saymaya başlanıldı.

Erdek doğalgaz pazarının canlanacağı öngörüsünden hareketle; ilçemizde doğalgaz konusunda işyeri açıp, faaliyet gösteren firma sayısı 23’e ulaştı. Ancak bu firmalardan sadece 8’i Erdek’te yerleşik ve AKSAGAZ sertifikasına sahip bulunuyor.

SERTİFİKA ALINMASI GEREKİYOR

Diğer firmalar ise “AKSAGAZ PROJE İÇ TESİSAT YAPIM BAKIM VE ONARIM SERTİFİKASI” almadan faaliyetlerini sürdürüyor. Hatta bu firmalardan birçoğunun belediyeden çalışma ruhsatı dahi olmadığı ifade ediliyor. Erdek, kontrolsüz ve kayıtsız iş yapmanın rahatlığını yaşamak isteyenler, tabiri caiz ise korsan çalışmak isteyen doğalgaz firmaları açısından cennet haline dönüşmüş durumda.

EPDK’YA GÖRE CEZAİ SORUMLULUĞU VAR

EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) kurallarına göre, sertifika sahibi olmayan firmaların veya kişilerin, doğalgaz konusunda iş yapması yasak ve bu yasağın cezai sorumluluğu var.

YASAL SÖZLEŞME YAPAN VE YERLEŞİK FİRMALAR TERCİH EDİLMELİ

Erdek’te yerleşik olmayan, ilçemiz dışından doğalgaz işi yapan firmaların bazılarının gel-geç firma olması ve sezon sonrasında kapatıp gitmeleri veya bazılarının ise dolandırıcı olmaları uyarısı yapılırken, Evlerine/binalarına doğalgaz tesisatı yaptıracak olan Erdekli hemşehrilerimizin, doğalgaz tesisatı yapım işlerini sertifika sahibi ve beldelerinde yerleşik firmalara yasal sözleşmelerini imzalayarak yaptırmaları, ileride sıkıntı yaşamamaları veya maddi ve manevi kayba uğramamaları açısından önemli olduğunun altı çizildi.

YERLEŞİK OLAN SERTİFİKALI FİRMALAR

Erdek’te yerleşik ve yetkili sertifika sahibi firmaların hangileri olduğu sorusuna aldığımız cevap ise aşağıdaki gibi oldu. Erdek’te yerleşik olan ve yetki sertifikası sahibi firmalar; YÜCEL MÜHENDİSLİK-CAN BERK YÜCEL, ART PROJE, ENESSAN-EKREM ÖNLÜK, ERSAN SIHHİ TESİSAT, ES-EL DOĞALGAZ, ÖZGÜN MAKİNA LTD.ŞTİ., TUĞRA, UZMAN MÜHENDİSLİK  /Erdek Doğuş

Etiketler :
Erdek - Sertifikasız Doğalgaz Firmalarının Cenneti Mi Oluyor? -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net