Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Tırnak Batmalarına Çözüm “3 Parçalı Tel Yöntemi”
Tırnak Batmalarına Çözüm “3 Parçalı Tel Yöntemi”
...
15-04-2019 11:01
GÜNDEM
0 Yorum
295 Okunma
Haberi Yazdır

Podolog İlkem Kuruoğlu, Tırnak Batması Rahatsızlıklarının 3 Parçalı Tel Yöntemi İle Tırnağı Çekmeden ve Acısız Şekilde Tedavi Edilebildiğini Belirtti.

Türkiye’de yeni yaygınlaşan podoloji biliminin uygulamaları ile birçok ayak rahatsızlığının önüne geçilebiliyor. Bunlardan bir tanesi de sık görülen ayak rahatsızlıklarından biri olan tırnak batması. Konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan Podolog İlkem Kuruoğlu, tırnak batması rahatsızlıklarının 3 parçalı tel yöntemi ile acısız ve günlük hayatı etkilemeyecek şekilde tedavi edilebileceğinin mümkün olduğunu kaydetti.

Podolog İlkem Kuruoğlu, bilgilendirmelerinde şu sözlere yer verdi, “Tırnak batması ülkemizde çok yaygın olan sorunlardan bir tanesidir. En önemlisi yanlış ayakkabı kullanımı olmakla birlikte tırnakların yanlış kesimi ve yanlış pedikür uygulamaları gibi sebeplerden kaynaklanır.

Tırnak batması rahatsızlıklarında, tırnak teli uygulaması ile tırnak çekiminin önüne geçebiliyoruz. Bu uygulamayla, 3 parçalı bir tel yöntemi ile tırnak yatağını düzeltmeyi hedefliyoruz. Aralıklarla tel değişimi yapıyor ve tırnak yatağını genişleterek tırnak batmasının önüne uzun bir süre geçmiş oluyoruz.

Podoloji işlemlerinin hiç birinde hastalarımız acı ve sızı hissetmiyorlar. İşlem bittikten sonra direk ayakkabılarını giyebiliyor ve günlük yaşantılarına devam edebiliyorlar.

Bayanlarda yanlış yapılan pedikür uygulamalarından dolayı tırnak batmalarına çok sık rastlıyoruz. Bayanlar bu durumlarda ne kadar yanlış olsa da verdiği rahatlatmadan dolayı tekrar pediküre gidiyorlar.

Erkekler ise tırnak batması rahatsızlıklarında biraz daha muzdarip olabiliyorlar. Çünkü gidebilecekleri herhangi bir merkez yok. Podoloji Türkiye’de yeni olduğu için genellikle sıkıntı yaşıyorlar. Bandırma’da bu uygulamayı yapan tek merkez ise Özel Badırma Royal Hasanesi’dir. Bu yüzden uyguladığımız tel yöntemi ve podogoji ile tedavi erkekler için büyük bir avantaj oluyor.

Çocuklarda da tırnak batmasına rastlayabiliyoruz. Bu durumda da doktorumuzla birlikte karar veriyor ve tırnak yapısının tedaviye uygun olup olmadığına bakarak hareket ediyoruz. Hangi tür tedavi uygunsa, o şekilde girişim yapıyoruz.” /Umut Osman Sunci-Özlem Kurt

Etiketler :
Tırnak Batmalarına Çözüm “3 Parçalı Tel Yöntemi” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net