Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ölümünün Üzerini Kapatmaya Çalışıyorlar
Ölümünün Üzerini Kapatmaya Çalışıyorlar
...
15-04-2019 11:04
GÜNDEM
0 Yorum
481 Okunma
Haberi Yazdır

 

Vatan ailesinin yanındayız, bu mücadelede asla yalnız yürümeyecekler

CHP Bandırma Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, bir yıl önce Rabia Naz’ın intihar ettiği ileri sürülerek ölümünün üzerinin kapatıldığı belirtiliyor.

Cumhuriyet Meydanında Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, CHP önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Bandırma Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yönetim Kurulu, Gençlik ve kadın kolları üyelerinin hazır bulunduğu basın açıklaması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Yapılan açıklama şöyle.

”11 yaşındaki Rabia Naz geçen yıl şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti, evinin önünde cansız bedeni bulundu. Rabia Naz' ın intihar ettiğini ileri sürdüler, ölümünün üzerini kapatmaya çalıştılar.

Bugün Rabia kızımızın aramızdan ayrılışının birinci yılı. Sizlere soruyorum , 11 yaşındaki bir kız çocuğu neden intihar etsin. Düşünün, koskoca bir yıl boyunca hiçbir şüphenin üzerine gidilmedi. Aileyi susturmak için hızla çalışan adalet, Rabia Naz'ın ölümünü 1 yıldır aydınlatamıyor. Rabia'mız için etkin bir soruşturma yürütülmelidir. Adli Tıp Raporu ; ölümün yüksekten düşme değil' bedensel travma 'sonucu gerçekleştiğini ispatlıyor. Baba Şaban Vatan ; bir adli tıp uzmanı, polis, savcı gibi çocuğunun ölümünü araştırıyor. Delil toplamaya çalışıyor ama Rabia Naz'a çarpan arabanın sahibi bir türlü araştırılmıyor.

Bir devlet yetkilisinin yeğeni, Rabia Naz'a çarparak öldürmesi konumunda şüpheli durumda. Ancak hiçbir iddia araştırılmıyor, dava adaletten kaçırılıyor.

Rabia Naz'ın ölümündeki bu karanlık yetmezmiş gibi baba Şaban Vatan şikayet üzerine göz altına alınıyor, akıl sağlığının yerinde olmadığına karar veriliyor. Babasının ise tek suçu kızının ölüm nedenini öğrenmek istemesi.

Ancak ve ancak ölümünden tam 1 yıl sonra dün davanın araştırılması için müfettiş atanması yapılıyor. Ülkemizde adaletin ve hukukun yerini bulması tam 1 yıl mı alıyor? Ya da ses çıkartan vatandaşlar olduğu zaman mı adalet oluyor ? Bugün Türkiye' nin birçok meydanında Rabia Naz için adalet istiyoruz . Siyasi gücü ve parayı arkasına alarak failleri aklamaya çalışanların karşısında adalet isteyen milyonlarız biz. O koltuklarda oturup bu ölümün üzerini örtmeye çalışanlar iyi dinlesin ; Biz bu davanın peşini bırakmayacağız.

Yapılması gereken bellidir; tüm mekanizmalar failleri aklamak için değil bu ölümün açığa çıkarılması için çalışmalıdır.

Bizler Rabia Naz' a adaletin sağlanması için , tüm çocukların yüzünün gülebilmesi için bu davanın peşinde, Vatan ailesinin yanındayız. Bu mücadelede asla yalnız yürümeyecekler.

Etiketler :
Ölümünün Üzerini Kapatmaya Çalışıyorlar -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net