Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > SPOR > TÜBAD : ‘’Banvit Basketbol Kulübü’nün Yanındayız.’’
TÜBAD : ‘’Banvit Basketbol Kulübü’nün Yanındayız.’’
...
02-05-2019 11:41
SPOR
0 Yorum
172 Okunma
Haberi Yazdır

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Yönetim Kurulu Banvit Basketbol Kulübü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş.’nin 15 Nisan 2019’da, 2019-2020 sezonu itibarıyla Reklam, Tanıtım ve Lisans Sözleşmelerini yenilemeyecekleri konusundaki kararını ve sonrasında hem Banvit Basketbol hem de spor kamuoyunca yapılan açıklamaları yakından takip ediyoruz.

Öncelikle Banvit Basketbol’un göstermiş olduğu devam etme refleksini takdir ile karşılıyor ve bu kulübün ülke basketbolunda doldurdukları yerin ne kadar özel olduğunu bir kez daha önemle vurguluyoruz.

Şampiyonlar Ligi Finali, Euro Cup Güney Konferans Şampiyonluğu ve Final Four’u, 2012-13 Türkiye Ligi Finali ve kazandıkları Türkiye Kupası belki birçok basketbol sever tarafından hatırlanmayabilir ancak hangi basketbol severe sorarsanız 2004 yılından bu yana Süper Ligde centilmence ve başı dik olarak mücadele eden bu takımı istisnasız hepsi bilir.

Çünkü Banvit Basketbol süper lig kariyeri boyunca kendine rasyonel ancak bir o kadar da meşakkatli bir yol seçerek, Bandırma’yı bir altyapı üretim merkezi haline getirmek için uğraşmış ve Anadolu’dan gelen çocuk ve gençlere en uygun ortamı hazırlamaya çalışmıştır. Yani her zaman bir altyapı bütçesi ve planlamasını, A takımı ile paralel olarak sürdürmüştür.

Bu dönemler süresince de BSL, TBL ve TB2L’ye 100’ün üzerinde oyuncu vermiş ve bunların 60 tanesi çeşitli kategorilerde Ay-Yıldızlı formayı giymiştir.

Ayrıca Banvit Basketbol, Bandırma’ya sportif, sosyal ve kültürel bir platform sunmuş ve taraftarlarıyla bütünleşmiştir. Bunun ödülünü de 2006-07 sezonu En Centilmen Taraftar Ödülü kazanarak aldığı unutulmamalıdır.

Banvit Basketbolun bulunduğu şehirle bütünleşmesi ve etkin altyapı faaliyetlerinden bugüne kadar almış oldukları meyveler, özellikle bugünlerde sıkıntılı günler geçiren birçok kulübümüz için de bir kılavuz olmalı diye düşünüyoruz.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana maddi ve manevi olarak organizasyonlarımızın destekçisi bu örnek kulübümüzün güçlü ve zengin altyapısından dolayı, ekonomik bir yapı içerisinde, sürdürülebilir olacağına ve süper ligde devam edeceğine inanıyor ve bunun kalpten destekçisi olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Ve yine en samimi şekilde derneğimizin hep yanında olan Kulüp Başkanı Sayın Özkan Kılıç ile önceki Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Görener’e de aynı şekilde yanlarında olduğumuzu iletiyoruz.

Ve 1994 yılında bir kasabadan filizlenip 2004 yılından bu yana süper ligde gururla geçirdiği 15 sezon boyunca, eş zamanlı olarak aynı ciddiyetle altyapı faaliyetlerini de yürüterek köklerini tüm ülkeye yayan bu camianın önünde, basketbol dolu daha çok uzun yıllar olduğuna kalpten inanıyor ve yaratacakları yeni başarı hikâyeleri için şimdiden teşekkür ediyoruz.

TÜBAD Yönetim Kurulu”

Etiketler :
TÜBAD : ‘’Banvit Basketbol Kulübü’nün Yanındayız.’’ -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net