Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Engelli Öğrencilerden Harika Etkinlik
Engelli Öğrencilerden Harika Etkinlik
...
13-05-2019 11:22
GÜNDEM
0 Yorum
426 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’da Dünya Engelliler Haftası Dolayısıyla Engelli Öğrenciler Tarafından Etkinlik Düzenlendi.

Bandırma’da yer alan Atatürk Özel Eğitim İlk ve Ortaokulu ile Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri hazırladıkları çeşitli gösterileri Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte sergilediler. Engelli öğrencilerin tiyatro ve halk oyunlarında gösterdikleri performans büyük beğeni toplarken izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Duygu Bilgin Kayalık, “Ben de bir engelli ailesi olarak aranızda bulunmaktayım. Hepimiz aynı ve ortak sorunları yaşıyoruz. Daha çok bilinçlendirilmiş bir toplumda yaşamak istiyoruz. Umarım bilinçli bir toplumun içinde yaşamak hepimize kısmet olur. Yasalarla yapılan düzenlemeler sadece yasalar çerçevesinde kalıyor. Topluma uyarlanması gerekiyor. Toplumun duyarlı olmasını, bizlere acıma duygusu ile değil bilinçle yaklaşmasını bekliyoruz.,” dedi.

Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, ise yaptığı konuşmaya, “Biz farklı değil, farkındayız,” diyerek başladı. Uçar sözlerine şöyle devam etti, “Biz hayatın içinde var olduğumuzu sesleniyoruz. Bugün bizim de hayatın içerisinde her alanda, sanatta, tiyatroda, müzikte var olduğumuzu göstermek için böyle bir program hazırladık.”

Etkinlik, Bandırma Belediyesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi, Atatürk Özel Eğitim İlk ve Ortaokulu tarafından organize edildi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

Etiketler :
Engelli Öğrencilerden Harika Etkinlik -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net