Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Artık Kasaplar Da Poşetten Ücret Alacak
Artık Kasaplar Da Poşetten Ücret Alacak
...
14-05-2019 11:17
GÜNDEM
0 Yorum
386 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Kasaplar Ve Celepler Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Yasa Gereği Artık Kasapların da Poşetten Ücret Alacağını Söyleyerek Esnafın Uygulamadan Memnun Olmadığını Belirtti.

Bandırma Kasaplar Ve Celepler Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, poşetten ücret alınmasına yönelik uygulamaya tepki gösterdi. Yasa gereği artık kasapların da poşetten ücret alacağını söyleyen Çıkar, Uygulamanın esnafları mağdur ettiğini ve bir an önce kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Çıkar, konu ile ilgili, “Biz bu uygulamadan memnun değiliz. Bizim gibi en az 1 milyon esnaf bundan etkilenecek. Biz poşetten ücret alınmasının kalkmasını beklerken uygulamanın alanı daha da genişletildi. Bu esnafa külfet olacaktır esnafa ilave bir vergi gibi olacaktır. Esnafın, poşeti alırken de satarken de cebinden para çıkacaktır.

Et zaten pahalıyken üstüne bir de 25 kuruş poşet parası istemek abes olacaktır. Kasap esnafımız 51 lira tutan siparişten1 liralık küsuratı bile almazken müşterisinden nasıl 25 kuruş isteyecek bilemiyorum. Bunları dikkate alarak düşünürsek birçok esnaf mağdur olacaktır. Bu durum bizler için zor oldu.

Büyük marketlerde belki uygulanabilir ama bizim gibi küçük esnaflara olmaması lazımdı. Devletin anayasasında var. Devlet küçük esnafı korur diyor. Demek ki anayasadaki bu madde geçerli değil. Bu durum bizler için iyi olmadı, esnaf hiç memnun değil. Biz bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz. Bu bize külfet,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci

 

 

Etiketler :
Artık Kasaplar Da Poşetten Ücret Alacak -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net