Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > T.C. Önergesine Red
T.C. Önergesine Red
...
16-05-2019 11:54
GÜNDEM
0 Yorum
342 Okunma
Haberi Yazdır

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin toplantısında büyükşehir belediyesinin girişine Türkiye Cumhuriyeti’ni simgeleyen T.C. tabelasının takılması yönündeki önerge oy çokluğu ile reddedildi.

 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Metin Özpınar, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurumu olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait tabelalara ‘T.C.’ ibaresinin konulmasını ve isim okunarak oylama yapılmasını talep etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Yücel Yılmaz, “Büyükşehir’de T.C. tabelası var mıydı” diye sordu. Bazı meclis üyeleri ise belediye binasında daha önce de “T.C. ” ibaresi olmadığını söyledi.

Metin Özpınar daha önce tabela olmamasının yeni tabelaya T.C. konmasına engel teşkil etmediğini söyledi. Başkan Yılmaz, Özpınar’ın çıkışına “Siyasi gündem mi yaratmak istiyorsunuz” yanıtını verdi.

Yapılan oylamada ise İYİ Partili, CHP’li ve Demokrat Partili üyeler büyükşehir girişlerine T.C. ibaresinin konması yönünde oy kullandı. İçlerinde MHP’lilerin de olduğu AK Parti Grubu ise red oyu verdi. Önergenin oy çokluğu ile reddedildiği açıklandı. Özpınar’ın oyların isim okunarak yapılması ve tek tek sayılması istemi de kabul edilmedi.

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna sosyal medya hesabından açıklama yaparken, “Bu ibare her kurumun, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olduğunu ilan etmektedir. Onun içindir ki, kurumlarımızda bu ibarenin yer alması oldukça mühimdir. Ne mutlu Türk’üm diyene” diyerek tepkisini dile getirdi. Coşkun YAMAN 

Etiketler :
T.C. Önergesine Red -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net