Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Bandırma’nın Ulaşım Ve Trafik Sorunları Çözülecek
Bandırma’nın Ulaşım Ve Trafik Sorunları Çözülecek
...
16-05-2019 11:58
GÜNDEM
0 Yorum
471 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Belediyesi, Bandırma’nın trafik ve ulaşım sorunlarının çözümü üzerine Belediye Meclis Salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Ok, Ozan Onur, İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, Meclis Üyeleri, Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Çapar ve Basın Mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Tolga Tosun; " İvedilikle Bandırmamıza hizmet etmek için kolları sıvadık. En önemli konu ise vatandaşlarımızın güvenli ve konforlu bir şekilde kentimizde ulaşım sağlayabilmeleridir. Bu kapsamda, geleceğimiz 20 yılı da düşünerek kentimizin ulaşım planlamasını gerçekleştirmek istiyoruz. Kaybedecek hiçbir vaktimiz yok" dedi.

Daha sonra konuşan Şehir Plancısı ve Meclis Üyesi Yalçın Cömert ;  UKOME , Emniyet, Şoförler Odası ile yapılacak çalışmalarla imar planları doğrultusunda sahil bandı , kavşaklar ve ana arterlerde yapılacak sayımlar sonucu akış yönü ve nazım imar planları doğrultusunda çalışmalar yapmayı planlıyoruz” dedi.  Balık Hali, Liman, İDO gibi trafiğe doğrudan etki eden unsurların masaya yatırılacağını ifade eden Yalçın Cömert, “Yeri değiştirilmesi  gerekenler plan değişikliği ile yapılacaktır” ifadesinde bulundu.

Proje Danışmanı ve Şehir Plancısı Mehmet Aslantürk, bir çok büyük şehir dahil yaptıkları çalışmalarda  duraklar, hareket merkezleri, kavşaklar konusunda sirkülasyon  sayımları, yön sayımları çalışmaları yaptıklarını, bu sayımlardan çıkacak sonuçlar doğrultusunda hareket edileceğini söyledi. Toplantı   ana caddeler, tek yönlü yollar, duraklar ve kavşakların durumları konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. /Ahmet Türkmen-Melek Babacan

 

Etiketler :
Bandırma’nın Ulaşım Ve Trafik Sorunları Çözülecek -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net